Autor:
Andero Kalju

Täiendusõpe

Eesti ja üldkeeleteaduse instituut pakub erinevaid täiendusõppe võimalusi:

  • Mikrokraade
  • Koolitusi ja programme
  • Keelekursusi

Meid on võimalik kutsuda külla koolidesse, et anda temaatilisi külalistunde või läbi viia töötubasid. Samuti on meilt võimalik küsida tellimuskoolitusi

Sobiva koolituse puudumisel, on alati võimalik läbida tasemeõppeaineid täiendusõppena. Samuti on võimalik elukestvat õpet jätkata väärikate ülikoolis.

Koolituskalender

AegNimiKohtSummaLäbiviija
  1. september
Koolitus õpetajateleJakobi 2 Testija
     
     
     
     

Mikrokraadid

Eesti ja üldkeeleteaduse instituut pakub erinevaid mikrokraade keeletoimetamisest keele- ja kultuuriteadliku õpetamiseni. Hoia silm peal koolituskalendril, et näha, millal järgmised mikrokraadid algavad.

Mikrokraadiprogramm "Keeletoimetamine"

Mikrokraadiprogramm "Täiskasvanute koolitaja: eesti keel teise keelena"

Mikrokraadiprogramm "Keele- ja kultuuriteadlik õpetaja"

Õpetajatele ja õpetajaks pürgijatele

Pakume õpetajakoolituse õppekava eeldusaineid täiendusõppena, et täiendusõppijatel oleks hiljem võimalik sisse astuda magistriõppekavale "Eesti keele ja kirjanduse õpetaja". Oleme koostanud soome keele õpetaja ümberõppeprogrammi, mis on mõeldud neile, kel on varem omandatud õpetaja kutse mingil muul erialal ja kelle soome keel on vähemalt tasemel B2

Lisaks pakume koostöös partneritega haridustöötajatele suunatud tasuta koolitusi.

Õpetajakoolituse õppekava eeldusained

Soome keele õpetaja ümberõppeprogramm

Eestikeelsele haridusele üleminekut toetavad koolitused

Eesti keele kursused

Eesti ja üldkeeleteaduse instituut pakub eesti keele kursusi kesk- ja kõrgtasemele. Algtaseme kursusi saab võtta maailma keelte ja kultuuride instituudist. Ülevaate kõigist Tartu Ülikoolis pakutavatest eesti keele kursustest ja muudest toetavatest keeleõppevõimalustest leiab keeleõppepesast. Kursustel saab osaleda nii Tartu Ülikooli üliõpilasena, täiendusõppijana kui ka külalisüliõpilasena.

Eesti keele kursused edasijõudnutele

Keeleõppepesa

Eesti keele suvekursused koostöös Rootsi Eestlaste Liiduga

Soome-ugri keelte kursused

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudis on võimalik õppida ka teisi soome-ugri keeli nagu näiteks soome keelt, ungari keelt, võru keelt, seto keelt ning aeg-ajalt ka teisi väiksemaid sugulaskeeli.

Soome-ugri keelte kursused

Kutsu meid külla

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudi keeleteadlasi on võimalik kutsuda üldhariduskoolidesse, et anda külalistunde ja töötube.

Meilt on võimalik tellida ka tellimuskoolitusi. Ettevõtted tellivad meie instituudi asjatundlikelt ja kogenud koolitajatelt oma töötajatele praktilisi koolitusi näiteks ametikeelest ja keelehooldeallikatest.

Külalistunnid ja töötoad koolides

Tellimuskoolitused

Toimunud koolitused

Koostööpartnerid