Autor:
Mariana Tulf

Eesti keele kursused

2023/2024. õppeaasta sügissemestri kursused

Klõpsa huvipakkuval kursusel, et näha ainekirjeldusi, toimumisaegu jm õppeinfosüsteemis. Tunniplaani nupp asub ÕIS-is kursuse nimetuse all ja kannab pealkirja „Toimumised“.

Sügissemestri kursused algavad septembri esimesel või teisel nädalal ning kevadsemestri kursused algavad veebruari teisel nädalal (vt akadeemilist kalendrit) ning kestavad kokku 15-16 nädalat. Õppeinfosüsteemis on kursustele registreerimine avatud vastavalt 16. maist ja 15. detsembrist ning jääb avatuks kuni semestri alguseni. Samaks ajaks laeme kursused üles ka kodulehele ning samadest kuupäevadest on oodatud ka täiendusõppijate avaldused.

Lisaks pakume:

  • Muu emakeelega üliõpilastele pakume keelenõustamise teenust. Keelenõustaja juurde on oodatud kõikidel Tartu Ülikooli õppekavadel õppivad muu emakeelega üliõpilased, kes vajavad eesti keele alast abi ja nõu erialaste akadeemiliste tekstide kirjutamisel.
  • Akadeemilise keelekaaslase kursusele on oodatud eestikeelsest suhtluspraktikast huvitatud välistöötajad ja neid selles toetada soovivad eesti keelt kõnelevad kolleegid.
  • KeeleKohting annab võimaluse harjutada eesti keelt emakeelse kõnelejaga. KeeleKohtingud toimuvad iga kuu viimasel kolmapäeval.
  • Treeni iseseisvalt oma eesti keele hääldust, kasutades TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituudi keeleteadlaste väljatöötatud mobiilirakendust SayEst.
  • Eesti keele suvekursused koostöös Rootsi Eestlaste Liiduga

Kui sul on sügavam huvi eesti keele ja kultuuri vastu:

  • Soovid lihvida oma eesti keele oskust, et muretumalt Eesti keele- ja kultuurikeskkonnas toime tulla ja toetada oma õpinguid ka peaerialal? Kui õpid bakalaureuseõppes mõnel muul erialal ning eesti keel ei ole sinu emakeel, siis oled oodatud valima kõrvalerialaks eesti keele võõrkeelena.

Vaata ka:

üliõpilased

Tartu Ülikool ootab õpihuvilisi kevadsemestril algavatesse mikrokraadiprogrammidesse

Tartu Ülikooli üliõpilased

Tule ja tutvu ingliskeelsete õppekavadega!

Tartu Ülikool

HUMA sügiskooli vestlusõhtul esineb Tõnu Õnnepalu