Skip to main content

Eesti keele suvekursused koostöös Rootsi Eestlaste Liiduga

Koostöös Rootsi Eestlaste Liiduga on rakenduslingvistika osakond (endine eesti keele võõrkeelena osakond) korraldanud eesti keele suvekursusi juba üle kahekümne aasta.

Ühe- ja kahenädalased suvekursused toimuvad Tartus igal aastal augustikuus, kutsudes vanu ja uusi eesti keele huvilisi oma mõnusa õhkkonna ning just iga grupi soovide järgi valitud teemaderingiga.  Õppijad jagatakse kolme rühma vastavalt keeleoskustasemele. Algtaseme keeletundides on vajadusel abiks selgitused inglise keeles. Õppijate seas menukad on ka ühised väljasõidud, kontserdi- ja teatrikülastused, keelekohvikud (ülal pildil hetk 2017. aasta suvekursuse keelekohvikust, foto autor Maria Gerdås). Suvekursustele on teretulnud ka teised muu emakeelega eesti keele õppijad, kellele kursuse formaat sobib. Õppetöö toimub esmaspäevast reedeni 4 akadeemilist tundi päevas, sellele lisanduvad kultuuriüritused ja keelekohvikud, kuhu palume eraldi registreeruda kursuse algul.

Gruppide esmane komplekteerimine toimub Rootsi Eestlaste Liidu kaudu (info@sverigeesterna.se).

2020. aasta suvekursused toimusid koroonaviiruse tõttu veebis (Moodle'i ja Keelekliki keskkonnas ning regulaarsete reaalajas veebitundidega). 2021. aasta suvekursustel osalejaid saime taas võõrustada Tartus kohapeal.

Registreerumine 2022. aasta suvekursustele algab veebruaris 2022. a

#täiendusõpe
keeleteaduslik katse

Keeleteadlaste külalistunnid ja töötoad koolidele

Jaga
25.11.2021
Jaga
24.11.2021
#täiendusõpe
Jakobi 2

Soome keele õpetaja lisaeriala

Jaga
15.10.2021