Autor:
Andrea Rotenberg

Õppimine

Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis õpid maailmatasemel keeleteadust ühel meie viiest õppekavast. Siit lehelt leiad praktilist infot oma õpingute kohta.

Kuidas kavandada oma õpiteed?

Keeleteaduse ja tõlkeõpetuse magistrikool

Keeleteaduse ja tõlkeõpetuse magistrikool ühendab kaht instituuti: eesti ja üldkeeleteaduse instituuti ning maailma keelte ja kultuuride instituuti. Magistrikooli oluline eesmärk on magistrantide võrgustiku loomine. Keeleteaduses, nagu igal teisel alal, on vajalik kolleegide tundmine. Magistrikooli tutvutakse nii kursustel, seminaris kui ka magistrikooli olulisteks sündmusteks kujunenud kevad- ja sügiskoolides.

Vaata lähemalt

Keelekursused

Keeleõppepesa

Kaitstud lõputööd

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudis kaitstud lõputööd on täispikkuses kättesaadavad DSpace-i keskkonnast. Tutvu kaitsud töödega ja saa inspiratsiooni oma lõputöö teema valimiseks.

DSpace

Bakalaureusetööd

Magistritööd

Doktoritööd

Pärast lõpetamist

Meie vilistlased on hinnanud kõrgelt nii omandatud erialateadmisi ja -oskusi kui ka head suulist ja kirjalikku väljendusoskust. Vilistlased töötavad õpetajate ja õppejõududena, keeletoimetajate ja korrektoritena, spetsialistidena keeletehnoloogia ettevõtetes ja tarkvarafirmades, aga ka teadusasutustes, samuti keeleteadlaste, tõlkide ja tõlkijatena, ajakirjanduses, giididena ja muudes ametites haridus- ja kultuurivallas, kus on vajalik loovus, keeleteadlikkus ning analüüsioskus.

Loe lähemalt

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudi vilistlaste infokiri