Skip to main content
Axel Jagau: eesti keel on suurkeel
Eesti keel oma rikkuses ja elujõus ei näita kaugeltki hääbumise märke, leiab eesti ja üldkeeleteaduse instituudi doktorant Axel Jagau.
Jaga
15.06.2022

Kuula eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõppekava tutvustavat taskuhäälingut!

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna taskuhäälingus "Mõistuse hääl" tutvustatakse eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõppekava, mis kätkeb endas seitset eriala.
Jaga
09.06.2022

Eesti ja üldkeeleteaduse instituut

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudis õpetatakse ja uuritakse peamiselt eesti keelt ja teisi soome-ugri keeli. Instituudi õppetöö põhineb rahvusvahelisel kõrgtasemelisel teadustööl, mida kajastab Tartu Ülikooli paiknemine lingvistika valdkonna edetabelis 201.-250. kohal (QS World University Rankings 2021). Seega lingvistika alal kuulume parimate ülikoolide hulgas esimesse veerandisse. Teadustöös on meil esindatud lai spekter keeleteaduse valdkondi, näiteks arvutilingvistika, teise keele omandamine ja teoreetiline keeleteadus, kus käsitleme ka muid maailma keeli,

Loe instituudi kohta lähemalt

Instituut arvudes

Meie instituudis on 4 osakonda, 2 laborit ja 3 keskust, sh 1 interdistsiplinaarne konsortsium. Instituudis töötab 81 inimest, sh professoreid on 5, kaasprofessoreid 16, lektoreid 11, teadureid 19, nooremlektoreid 1, nooremteadureid 13 ja õpetajaid 2. Välistöötajaid on kõigist instituudi töötajatest 18,5% ehk 15. Instituudis on 5 õppekava, sh 1 bakalaureuseõppekava, 3 magistriõppekava ja 1 doktoriõppekava. Üliõpilasi on 187, sh bakalaureuseõppes 95, magistriõppes 55 ja doktoriõppes 37. Välisüliõpilasi on 13% ehk 24. Instituudis on 3 rahvusprofessuuri, 7 ETAGi teadusprojekti ja 6 välisprojekti.

Vaata töötajate kontaktandmeid

TÜlingu loengusari

Instituudi blogi

Keelest ja keeleteadusest

#kultuur #teadus #uudis
Folklorist Oskar Loorits pühendas olulise osa oma teadlasetööst liivi keele ja pärimuse uurimisele, talletades seejuures mahuka folkloorikogu, mida teadlased nii Eestis kui Lätis praegugi kasutavad.
Jaga
03.08.2022
#õppimine #õpetamine #uudis
Tartu Ülikooli emeriitdotsendi keeleteadlase Heinike Heinsoo ja Lvivi Ivan Franko ülikooli tudengi Snižana Feodorovitši sulest on peatselt ilmumas esimene ukraina keele baasil loodud eesti keele õpik.
Jaga
25.07.2022
#rahvusvaheline #uudis
Eesti ja üldkeeleteaduse instituut sai Euroopa Komisjonilt rahastuse konsortsiumi MEDAL projekti käivitamiseks
Jaga
25.05.2022
#täiendusõpe #uudis
Mikrokraadiprogramm „Keeletoimetamine“ annab tugeva aluse edasiseks tööks tekstidega.
Jaga
05.07.2022