Eesti keel ja soome-ugri keeled (inglise keeles)

Eesti ja soome-ugri keeleteaduse ingliskeelne õppekava on rahvusvaheline õppekava, mis pakub süvendatud keeleõpet ja võimaldab spetsialiseeruda eesti keelele või soome-ugri keeltele.

Eesti keele eriala keskendub ühelt poolt keeleteadusele, teisalt süvendatud eesti keele õppele. Lisaks sellele õpivad üliõpilased tundma eesti keele struktuuri, ajalugu ja kultuuri. Soome-ugri keelte suund keskendub nii keeleteadusele kui ka soome-ugri keelte kultuurile, ajaloole, keeltele ja nende võrdlemisele. Mõlemat suunda ühendavad ühised keeleteaduse moodulid, mis käsitlevad erinevaid teoreetilisi ja metodoloogilisi aspekte, nii sünkroonilisest keeleteadusest kui keeleajaloo uurimisest.

Koostöös Digihumanitaaria ja infoühiskonna keskusega arendab õppekava ka digioskuseid arvutilingvistika ja programmeerimise moodulite kaudu. Üliõpilane saab õppida kolme või enamat soome-ugri keelt. Eesti, ungari, soome ja komi keelt õpetavad emakeelsed lektorid. Keeleõpet toetab ümbritsev kultuur ja keelekeskkonnas elamine ning võimalus kasutada keelt väljaspool ülikooli. Tartus on ka teiste soome-ugri keelte aktiivsed kogukonnad, mis annab võimaluse kõneleda vastavaid keeli ja kogeda neidki kultuure.

Loe ingliskeelse magistriõppekava kohta rohkem siit

Üliõpilane arvab

“Käisin esimest korda Tartus eesti ja üldkeeleteaduse instituudi korraldatud 2018. aasta IFUSCO-l (rahvusvaheline soome-ugri keeleteaduse üliõpilaste konverents). Minu jaoks oli see elumuutev kogemus, sest pärast seda teadsin, et soovin jätkata oma õpinguid Tartu Ülikoolis. Mulle meeldivad Eesti külmad talved, Tartu üliõpilassõbralik keskkond, Tartu Ülikooli pakutavad suurepärased loengud ja mitmekülgsed rahvusvahelised võimalused.”

Orsolya Kiss, eesti ja soome-ugri keeleteaduse vilistlane Ungarist
tudengid

Keeleteaduse magistriõppe infotund 9. mail

Veebikursus "Etnogeneesi arheoloogia"