Skip to main content

Instituudi blogi

Insituudi ajaveeb ehk teisissõnu instituudi blogi on koht, kust saab lugeda mõtteid ja arutlusi keelest, selle õpetamisest ja uurimisest, keeleteadusest, keele ja kultuuri seostest ja muust. Ajaveebis saavad sõna eesti ja üldkeeleteaduse instituudi õppejõud ja teadlased, vilistlased, doktorandid ja üliõpilased. Toimetus võib vastu võtta ka tekste külalisautoritelt.

Ajaveebi postitused on leitavad nii ajalises järjestuses kui ka teemade kaupa. Kirjutajad jagavad oma igapäevaseid leide keelest meie ümber ning hoiavad lugejat kursis keelega seotud tähtpäevade, ürituste ja muu päevakajalisega.

Blogist leiab endale meelepärast lugemist nii keeleteadlane, üliõpilane, õpetaja kui ka õpilane. Mitmed teemad on suunatud üldhariduskoolide eesti keele õpetajatele. Eraldi rubriik on ka "Eksamiekspert", kus Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi õppejõud annavad riigieksamiks valmistujale nõu, lähtudes sellest, mida nad on tähele pannud eksamitöid hinnates ja analüüsides.

Lugejad on oodatud avaldama arvamust, kuidas saaks ajaveebi veel paremaks muuta, ning pakkuma teemasid, millest sooviksid lugeda. Toimetusega saab ühendust võtta aadressil keeleteadja@gmail.com.

Külasta instituudi blogi

#teadus

Mariann Proos: "Eestikeelsete sõnade konkreetsus: hinnangute kogumine ja kasutamine"

17. mail kell 16.00 peab Mariann Proos TÜlingu loengusarja raames loengu teemal "Eestikeelsete sõnade konkreetsus: hinnangute kogumine ja kasutamine".
Jaga
13.04.2022
#teadus

Francis Nolan: "Parseltongue: an application of linguistics"

10. mail kell 16.00 peab Francis Nolan TÜlingu loengusarja raames loengu teemal "Parseltongue: an application of linguistics".
Jaga
13.04.2022
#teadus

Gunta Klava: "Continuity of Livonian: Experience of critically endangered language"

3. mail kell 16.00 peab Gunta Klava TÜlingu loengusarja raames loengu teemal "Continuity of Livonian: Experience of critically endangered language".
Jaga
13.04.2022