MEDAL konsortsium

Methodological Excellence in Data-Driven Approaches to Linguistics (MEDAL) on Tartu Ülikooli algatatud rahvusvaheline keeleteaduse metodoloogia arendamise ja õpetamise konsortsium. Projekti avaüritus toimub 7. veebruaril kell 16.00 Zoomis.

Projekti eestvedaja on Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut. Konsortsiumisse kuuluvad lisaks partnerid Hollandist (Max Plancki psühholingvistika instituut ja Nijmegeni Radboudi Ülikool) ja Ühendkuningriigist (Birminghami Ülikool). Projekti rahastab Euroopa Komisjon Twinningu meetme kaudu.

Projekti eesmärk on arendada kõigi partnerite pädevust keeleteaduslikes meetodites ning erilist tähelepanu pööratakse noorteadlaste ja üliõpilaste oskuste arengule. Selleks korraldatakse partneritega koostöös kolme aasta jooksul mitmeid koolitusi ning külastusi, lisaks töötatakse kogu aja jooksul ühiselt teadusprojekti kallal. Kõikides partnerasutustes toimub erinevatel aastatel üks suvekool, kus keskendutakse ühele metodoloogilisele lähenemisele: korpuslingvistikale, eksperimentaallingvistikale või arvutuslikule modelleerimisele. Toetatakse noorteadlaste lähetusi, et kõigi partnerite tudengid ja alustavad keeleteadlased saaksid suvekoolides osaleda ja partnerasutustes tutvusi sõlmida.

MEDALi projekti rahastab Euroopa Komisjon Twinningu meetme kaudu, mille eesmärk on toetada teadustöö arengut sellistes Euroopa Liidu riikides, kus üldine teadustoodang ja -nähtavus on võrreldes vanemate EL-i riikidega madalam. MEDALi puhul on selleks riigiks Eesti ja ülikooliks Tartu Ülikool.

MEDALi avaüritus toimub 7. veebruaril kell 16.00 Zoomis. Ürituse kava leiad siit.

Loe ka meediaartikleid MEDAList Tartu Postimehest ja Research in Estoniast.

Image
#koostöö
Praktikamess

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna praktika- ja töömess

#koostöö #valdkonnast
Tudengid

Esmakursuslaste infopäev toimub 2. septembril