Uudised

Siit lehelt leiad uudiseid meie instituudis toimuva kohta. Vaata ka siia, et lugeda mida meie inimesed kirjutavad või mida meie inimestest kajastatakse meedias, sh ka raadio- ja telesaadetes.

#rahvusvaheline #teadus #tunnustamine
täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteaduse eriala on maailma 200 parima hulgas

Teaduste akadeemia mapp

Birute Klaas-Lang ja Meelis Kull valiti teaduste akadeemia uurija-professoriteks

#instituudist #kirjastamine #õpetamine #teadus #ühiskonnale
Eesti grammatika

Ilmus koguteos „Eesti grammatika“

#õppimine #sisseastumine
mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused

#teenused #tudengile
Keelenõustaja tudengitega

Pakume keelenõustamise teenust muu emakeelega üliõpilastele

#ettevõtlus #õpetamine
Sayest

Tartu Ülikoolis valmis esimene eesti keele häälduse harjutamiseks mõeldud mobiilirakendus SayEst

Doktoritöö

Liis Ermus kaitseb doktoritööd „The phonetic variation of plosives in Estonian“

Doktoritöö

Rodolfo Basile kaitseb doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”

Doktoritöö

Lydia Risberg kaitses doktoritöö „Sõnatähendused ja sõnaraamat. Kasutuspõhine sisend eesti keelekorraldusele”

Otsi uudist

Interneti lemmiklingvist Gretchen McCulloch külastab Tartut MEDALi projekti raames 27.-29. augustini.
  • uudis
Ülevaade vabaainetest, mida pakub eesti ja üldkeeleteaduse instituut 2024/2025 sügisel.
  • uudis
Viies rahvusvaheline foneetika sümpoosion toimub Tartu Ülikoolis 30. septembrist 2. oktoobrini 2024.
  • uudis
Rahvusvahelise õppekava Estonian and Finno-Ugric Languages lõpetanu Przemysław Podleśny pidas magistriõppe lõpuaktusel kõne eesti keeles.
  • #valdkonnast
  • #why Tartu
  • uudis
Eesti ja Läti keeleauhinna pälvis sel korral Tartu Ülikooli eesti keele ajaloo ja murrete professor Karl Pajusalu.
  • uudis
Algaval õppeaastal toimuvad eesti ja üldkeeleteaduse instituudi õppekavade infotunnid järgmistel kuupäevadel.
  • uudis
Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut teatab uhkusega, et selle aasta juunis lõpetas esimene lend tudengeid rahvusvahelise magistriõppe programmi Estonian and Finno-Ugric Languages.
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • uudis
Miina Norvik edutati läänemeresoome keelte ja keeletüpoloogia kaasprofessoriks.
  • uudis
Meie eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõppe (uuenenud õppekava nimega keeleteadus) viimase lennu lõpetajad lõpetasid kõik cum laude.
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Pakume sügissemestriks suurt hulka vabaaineid, millele on oodatud nii meie enda tudengid kui ka kõik teised Tartu Ülikooli üliõpilased.
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
  • uudis
14. juunil toimub seminar "Lõunaeesti keele unustatud sõnad".
  • #kultuur
  • uudis
Keeleteadlikkuse ja eesti keele õppe professoriks valiti Ilona Tragel ning psühholingvistika professoriks edutati Virve Vihman.
  • pressiteade
Reedel, 7. juunil toimus Tartu loodusmajas eesti ja üldkeeleteaduse instituudi meeleolukas suvesimman, mis tõi kokku nii tudengid, õppejõud kui ka töötajad.
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • uudis
6. juunil kell 16.00–17.30 toimus Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonna seminariruumis arutelu „Meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel“.
  • #kestlikkus