Uudised

Siit lehelt leiad uudiseid meie instituudis toimuva kohta. Et lugeda, mida meie inimesed kirjutavad või mida meie inimestest kajastatakse meedias, sh ka raadio- ja telesaadetes, vaata siia.

#instituudist
Raamatuesitlus_EEHV

Instituudis esitleti ilmunud teoseid

#kooliõpilasele
Soome keele olümpiaadi parimad 2022

Selgusid üldhariduskoolide parimad soome keele tundjad

12.04.2022
#ühiskonnale
Koolitus

Tudengitest vabatahtlikud asuvad koolidesse Ukraina laste keeleõpet toetama

07.04.2022
#rahvusvaheline
Jakobi 2

Rotalia Foundation toetab EFULis õppijat stipendiumiga

14.04.2022
#rahvusvaheline
Kevadkooli Grupipilt 2022

Kümnendas soome-ugri kevadkoolis tutvustatakse ka uut uurali keelte andmebaasi

08.04.2022
#ühiskonnale
Laua peal on sülearvuti, hallid kõrvaklapid ja prillid

Põnev loengusari toob teaduse kuulajani lõunaeesti keeles

05.04.2022
TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskus kutsub vaatama Mari Hiiemäe illustratsioonide näitust „Metsa poole“.
12.05.2022
  • #instituudist
  • uudis
15. märtsil, Ukraina sõja 20. päeval, pöördus eesti ja üldkeeleteaduse instituut tudengite poole, leidmaks vabatahtlikke, kes oleksid valmis sõjapõgenikke eesti keele õppel toetama.
  • uudis
Tartu Ülikooli kolmekümnes vabade kunstide professor on moe-, filmi- ja teatrikunstnik Reet Aus
  • #kultuur
  • #õpetamine
  • uudis
Kolmapäeval, 27. aprillil toimus Worksupis Ukraina-teemaline ingliskeelne veebiseminar „Ukraina keelest ja kultuurist“.
18.04.2022
  • uudis
2.–3. aprillini 2022 toimus Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi ruumides üleriigilise lingvistikaolümpiaadi lõppvoor.
08.04.2022
  • #kooliõpilasele
  • pressiteade
Et toetada Ukraina kodanike võimalust omandada kõrgharidust, pikendas ülikool nende jaoks võõrkeelsete õppekavade vastuvõtuperioodi 1. juunini.
07.04.2022
  • #sisseastumine
  • uudis
Neljapäeval, 31. märtsil kl 16.15–18.00 toimub Delta keskuses Ukraina-teemaline vestlusring ülikooliperele.
29.03.2022
  • uudis
Kõik ülikoolipere liikmed saavad selle aasta oktoobrini läbida tasuta ühe Coursera kursuse. Üliõpilased saavad soovi korral läbitud kursuse ka oma õppekavasse üle kanda.
26.03.2022
  • #täiendusõpe
  • uudis
24. märtsil kl 17.00 korraldas Tartu Ülikool Ukraina üliõpilaste toetuseks heategevusõhtu, kus eksperdid arutlesid Ukraina ja Venemaa teemadel.
19.03.2022
  • uudis

2021. aasta keeleteo konkursi peaauhinna pälvisid masintõlketehnoloogia arendamine ning Vikipeedia keeletoimetamistalgud ja vabatahtlik keeletoimetaja Kuriuss. Rahvas hääletas parimaks keeleteoks ALPA eestikeelsed digiõppemängud ja animeeritud rahvaluulevideod.

17.03.2022
  • #tunnustamine
  • uudis
Ülikooliperele vajalik teave Ukrainas toimuva sõjategevuse ajal.
10.03.2022
  • uudis

Tartu Ülikooli senati otsus mitte võtta sel aastal bakalaureuse- ja magistriõppesse uusi üliõpilasi Venemaalt ja Valgevenest on põhjustanud palju eriarvamusi. Osa inimesi näeb selles erilist diskrimineerivat sammu, mis võtab nende riikide noortelt, sh režiimivastastelt, võimaluse õppida vabas maailmas.

10.03.2022
  • arvamus

14. märtsil tähistame emakeelepäeva avaliku aulaloenguga. Instituudi kaasprofessorid Ilona Tragel ja Külli Habicht peavad loengu „Tervist kõigile! Koroonapiirangu silt keeleteadlase töölaual“, mis käsitleb koroonapiirangute siltide näitel keele rolli kriisikommunikatsioonis.

Loeng algab kell 13 ja kantakse üle ka veebis.

09.03.2022
  • #koostöö
  • uudis
14. märtsil kell 13.00 peavad üldkeeleteaduse kaasprofessor Ilona Tragel ja eesti keele kaasprofessor Külli Habicht ülikooli aulas emakeelepäevale pühendatud loengu „Tervist kõigile! Koroonapiirangute silt keeleteadlase töölaual“. Seejärel annab rektor Mark Fišelile ja tema töörühmale üle Tartu Ülikooli keeleteo auhinna.
09.03.2022
  • uudis

7. märtsil kogunes ülikoolipere Ukraina lippude ja muu sümboolikaga peahoone ette ning salvestati Tartu Ülikooli senati ingliskeelne pöördumine Ukraina rahva, sh akadeemilise kogukonna poole.

Vaata valminud videot ja jaga Youtube’i linki oma rahvusvaheliste kolleegidega.

07.03.2022
  • uudis
10. märtsil ülikoolis toimuval kolmandal vaimse tervise konverentsil keskendutakse hea tööõhkkonna ja võrdsete võimaluste teemadele.
02.03.2022
  • uudis
10. märtsini saab registreerida end Tartu Ülikooli akadeemilisele testile. Üle mitme aasta on taas võimalik teha test juba kevadel. Tänavu toimub akadeemiline test kahel laupäeval: 19. märtsil ja 2. aprillil.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Tartu Ülikool asutas stipendiumifondi, et koguda ja vahendada annetusi Ukraina üliõpilaste õpingute toetamiseks Tartu Ülikoolis.
  • #õppimine
  • uudis

28. veebruaril andis Keeleameti direktor Ilmar Tomusk üle Keeleameti sõbra auhinna Helle Metslangile.

Ilmar Tomuski sõnul väärib Helle Metslang tunnustust kauaaegse, mitmekülgse ning tulemusrikka tegevuse eest keele-elu korraldamisel ja keelepoliitika juhtimisel, tegeliku keelekasutuse ja keelenormi uurimisel ning nendevahelise kooskõla poole püüdlemisel.

Õnnitleme Hellet!

Foto autor Andres Tennus.

• #tunnustamine
  • uudis

28. veebruaril võõrustas eesti ja üldkeeleteaduse instituut Vabariigi Presidenti, kes kohtus Eesti keelenõukogu ja instituudi esindajatega.

Nõupidamisel arutati pikemalt keele mainekujunduse, eestikeelse kõrghariduse ja eestikeelse üldhariduse teemadel.

• #koostöö