Siit lehelt leiad uudiseid meie instituudis toimuva kohta. Vaata ka siia, et lugeda mida meie inimesed kirjutavad või mida meie inimestest kajastatakse meedias, sh ka raadio- ja telesaadetes.
Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktorantuuriks 182 õppekohta. Kandideerima oodatakse kõiki, kel on soov luua uusi teadmisi ning jätkata karjääriteed teadlase, tippspetsialisti või juhina.
Lingvistikaolümpiaadi lõppvoor tõi Tartusse 37 keelehuvilist. Võisteldi maailma keelte süsteemide mõistmises. Võitjaks tuli Artur Erik Sepp Gustav Adolfi Gümnaasiumist.
Soome keele olümpiaadi lõppvoor toimus 11. aprillil Tartus, kus 23 parimat õpilast näitasid oma keeleoskust ja keskkonnateadmisi. Parimad selgusid kahes keeleõppe kategoorias.
15. aprillil kell 11.00 toimub viimane MEDALi töötuba avatud teaduse teemal, mis keskendub sel korral kodanikuteadusele ja avatud haridusressurssidele.
Eesti kirjakeele arengusse andsid suure panuse sakslased, kes tegid seda ideoloogilistel põhjustel, et levitada ususõna, kirjutab Külli Habicht Novaatoris.
Eesti hädaabikõnedes tekib enim segadust asukoha määramisel. Näiteks näeb helistaja ümbrust ruumiliselt, päästekorraldaja aga kahemõõtmelisel kaardil, osutab Tartu Ülikooli doktoritöö.
29. aprillil kell 16.15 peab psühholingvistika professor Virve-Anneli Vihman ülikooli muuseumi valges saalis inauguratsiooniloengu „Keelemängu aabits. Kuidas lapsed omandavad eesti keelt ja muid keeli“.
22. aprillil kell 16.00 toimub projekti „Digitekstide uurimiskeskus“ (DigiTS) avasündmus, mille peaesineja on Tartu Ülikooli digihumanitaaria külalisprofessor Maciej Eder.
Infokirjast leiab kliimateemade kõrval viiteid sellelegi, mida võiks teada kestlikust ruumiplaneerimisest, fosforiidi kasutusvõimalustest ja meditsiinisüsteemi tulevikust.
Neljapäeval, 10. aprillil kell 16.15 pidas poliitikateooria professor Eva Piirimäe ülikooli aulas oma inauguratsiooniloengu „Rahvaste enesemääramine ajaloolises perspektiivis“.
5.-7. märtsini toimus Eesti Rahva Muuseumis, Tartus 9. Põhja- ja Baltimaade digihumanitaaria konverents, mis keskendus digihumanitaaria unelmate ja nende praktiliste rakenduste koostoimele. Konverentsi peaettekanded on nüüd konverentsi kodulehel järelvaadatavad.
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna tudengitel on alates eelmisest õppeaastast praktika kohustuslik, mistõttu on suurenenud praktikapartnerite vajadus.
4. aprillil korraldab Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi mitmekeelsuse keskus vestlusringi kodukeele toetamise teemal uue hariduskorralduse taustal. Kõik huvilised on oodatud üritusega veebis liituma.
Eesti doktorikool kutsub 22. aprillil kl 10–12 teadmussiirdedoktorantuuri tutvustavale veebiseminarile. Huvilistel palutakse registreeruda, seminari link saadetakse osalejatele meilile.