Foto:
Lauri Kulpsoo

Sisseastumine ja õpe

Kandideerimine 2023/2024 õppeaastaks:

  • Bakalaureuseõppesse 12.–28. juunini 2023. NB! SAIS-is kandideerimiseks peab sul olema Eesti ID-kaardi või mobiil-ID abil sisselogimise võimalus. Välismaalased (need, kellel ei ole võimalik avaldust esitada SAIS keskkonnas) saavad kandideerida 1. maist 1. juunini DreamApply’sLoe ka infot välismaal kooli lõpetanutele.
  • Magistriõppesse 1. veebruarist 28. juunini 2023.
  • Ingliskeelsele magistriõppekavale 1. veebruarist 15. märtsini 2023.
  • Doktoriõppesse 1.–15. juunini 2023.

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudis õpetame eesti keelt, sugulaskeeli, üldkeeleteadust ja arvutilingvistikat ning teeme nendel aladel teadustööd. Õppida saab nii bakalaureuse- ja magistriõppes kui ka PhD tasemel. Samuti valmistame ette tulevasi eesti keele ja kirjanduse ning eesti keele võõrkeelna õpetajaid. 

Eesti keeles on neli õppekava:

Inglise keeles on üks õppekava:

Praegu on veel avatud ka magistriõppekava "Eesti ja soome-ugri keeleteadus", kuid alates 2023/24. õppeaastast sellele vastuvõttu ei toimu.

Kusagil mujal maailmas ei ole võimalik eesti keelega seotud erialasid õppida nii põhjalikult kui Tartu Ülikoolis. Instituudil on koostöölepingud paljude välismaa ülikoolidega. Meie üliõpilased käivad õppimas Soome, Ungari jt välisülikoolides, väliskülalislektorid aga omakorda õpetavad meie instituudis.

Kuidas kavandada enda õpiteed?

Bakalaureuseõpe

Magistriõpe

Doktoriõpe

Töötuba õppijatele
Keelekursused
Matkal
Õpiränne
Harjutamas
Praktika

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudi õppekavade tunniplaanid 2021/22. õa. sügissemestril.

#õppimine
Ghent

Erasmus+ Euroopa-sisene konkurss 2023/2024

#õppimine
gloobus

Infotund: Erasmus+ programmiga Euroopasse õppima!

#õppimine

Keeleteadus (MA)

Keeleteaduse ehk lingvistika magistriõppes süvendad juba omandatud teadmisi-oskusi keeleteadusest ja omandad uusi, lahendad keeleteaduslikke probleeme, uurid keelt endale huvipakkuval suunal ja arenda