Autor:
Andrea Rotenberg ja Andero Kalju

Keelekursused

TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituudis saab lisaks eesti keelele õppida ka suuremaid ja väiksemaid soome-ugri keeli, näiteks soome, ungari, liivi, komi ja isuri keelt. Lisaks neile pakume igal aastal võimalust õppida mõnda eksootilisemat soome-ugri keelt, näiteks kamassi, saami, mansi, ersa või jukagiiri keelt. Neil, kes tunnevad huvi lähemate sugulaskeelte vastu, on võimalus õppida võru ja seto keelt.

Eesti keele kursusi pakume B2-C1 tasemel: kursused selgitavad eesti keele grammatilisi seoseid ning pakuvad võimalusi ka suulise keeleoskuse ja sõnavara arendamiseks ning akadeemilise keelekasutuse toetamiseks. Leidub nii klassiruumis toimuvaid kursusi kui ka täielikult veebipõhiseid kursusi. Küsimuste korral kirjuta aadressil ylle.niin@ut.ee.

Kõigi kursuste toimumisajad lähtuvad ülikooli akadeemilisest kalendrist. Sügissemester algab augusti lõpus/septembri alguses ja kevadsemester algab veebruari teisel nädalal. Kursuse kestus nädalates on märgitud iga kursuse juures.

 

Eesti keele kursused

Soome-ugri keelte kursused

Kursustele registreerimine

Õppeinfosüsteemis on kursustele registreerimine avatud vastavalt 15. maist ja 15. detsembrist ning jääb avatuks kuni semestri alguseni.

  • Keelekursustel toimub intensiivne praktiline õppetöö, mistõttu regulaarne osavõtt on väga oluline ning enamasti on ka üheks kursuse läbimise tingimuseks. Praktilistel keelekursustel ei saa osaleda vabakuulajana, kõik õppijad peavad olema kursusele registreerunud.
     
  • Õppeainele registreerumisega võtab õppija endale kohustuse läbida vastava aine eksamid ja arvestused.
     
  • NB! Registreeringu tühistamise tähtajad võivad olla kursuseti erinevad! Vastavalt õppekorralduseeskirja punktile 67. on üliõpilasel õigus tühistada registreerumine õppeainele kahe nädala jooksul alates esimese kontaktõppe toimumisest või ainekavas määratud tähtaja jooksul, mis on vähemalt 10% kontaktõppest. Veebikursuste puhul saab registreeringu tühistada enne, kui on toimunud 10% õppetööst.