TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituudis saab lisaks eesti keelele õppida ka suuremaid ja väiksemaid soome-ugri keeli: soome, ungari, liivi, vadja, komi ja ersa keelt. Lisaks neile, pakume igal aastal võimalust õppida mõnda eksootilisemat soome-ugri keelt, nt kamassi, saami, mansi või jukagiiri keelt. Neil, kes tunnevad huvi pigem murrete vastu, on võimalus õppida kas võru ja seto keelt või läbida lõunaeesti keelte kujunemist ja jagunemist tutvustav kursus FLLE.00.007 Lõunaeesti keel I (3 EAP), mille praktikumides õpetatakse ka algtasemel võru keelt.
Praktilisi eesti keele võõrkeelena kursusi pakume B2-C1 tasemel: kursused selgitavad eesti keele grammatilisi seoseid ning pakuvad võimalusi ka suulise keeleoskuse ja sõnavara arendamiseks, akadeemilise keelekasutuse toetamiseks. Leidub nii klassiruumis toimuvaid kursusi kui ka täielikult veebipõhiseid kursusi. Lähemalt uuri õppeinfoüsteemist (ÕIS). Küsimustega palun pöördu ylle.niin@ut.ee.
Kõigi kursuste toimumisajad lähtuvad ülikooli akadeemilisest kalendrist. Õppeaasta algab augusti lõpus/septembri alguses ning kursuse kestus nädalates on märgitud iga kursuse juures.äitaNäi
Klõpsa huvipakkuval kursusel, et näha ainekirjeldusi, toimumisaegu jm infot.
Keelekursused mitte-eesti emakeelega üliõpilastele:
Kultuurikursused:
Keelekursused:
Kultuurikursused:
Keelekursused:
Kultuurikursused:
Kultuurikursused:
FLEE.07.121 Valikained uurali rahvaste kultuuriloost (6 EAP)
FLEE.06.120 Üks läänemeresoome keel. Liivi keel (3 EAP)
FLLE.00.019 Seto keel (3 EAP)
FLEE.06.121 Üks läänemeresoome keel. Vadja keel (3 EAP)
FLEE.07.171 Ersa keel I (3 EAP)
Aine otsinguks vajalikud sammud:
Kui tead aine koodi, siis võid otsida ka selle järgi teisi välju täitmata.
Õppeinfosüsteemis on kursustele registreerimine avatud vastavalt 15. maist ja 15. detsembrist ning jääb avatuks kuni semestri alguseni.
Neil, kes pole üliõpilased on võimalus tasemeõppe kursused sooritada täiendusõppijana.