Enel Põld

Tudengitest vabatahtlikud asuvad koolidesse Ukraina laste keeleõpet toetama

Esimene rühm üliõpilastest vabatahtlikke, kes hakkavad Ukraina koolilapsi eesti keele õppel toetama, on koolitatud ja valmis Tartu koolides lastega kohtuma. Mitmed koolid on juba üliõpilaste kaasamiseks soovi avaldanud, kuid tänu suurele huvile tudengite seas, jagub vabatahtlikke veel paljudesse Tartu koolidesse.

Koolitusel viis eesti keele kui teise keele didaktika kaasprofessor Mare Kitsnik koos tudengitega läbi erinevaid mänge, mida keeleõppe tundides rakendada. Meie Ukrainast pärit doktorant Anna Branets ja teadur Denys Teptiuk andsid ülevaate Ukraina keelest ja kultuurist, et toetada vabatahtlikke kontakti leidmisel lastega, ning koolipsühholoog rääkis laste traumapsühholoogiast. Koolituse korraldaja, psühholingvistika kaasprofessor Virve Vihman rääkis tudengitele teise keele omandamisest.

Meie instituudi teise aasta doktorant Polina Oskolskaia alustab järgmisest neljapäevast, 14. aprillist Ukraina laste keeleõppe toetamist Tartu Descartes’i Koolis. Polina sõnas, et tema jaoks on talumatu lihtsalt hirmust kangena istuda ja uudiseid vaadata, ning tahab ise midagi Ukraina põgenike aitamiseks ära teha: “On selge, et meil ei ole nii palju võimu, et olukorda radikaalselt muuta, kuid loodan, et selles projektis osalemine on minu väike panus olukorra parandamisele.”

Polinal on hea meel, et tema eriala võimaldab tal Ukraina lapsi aidata ning ta südamest tunneb, et saab neile tõesti kasulik olla. Polinal on juba varasem õpetamiskogemus nii koolist kui ka lastelaagritest, seega õpetamist ta ei pelga. Polina arvab, et suurimaks katsumuseks saab olema traumeeriva kogemusega lastega kontakti leidmine, kuid ta on valmis väljakutse vastu võtma ning usub, et tuleb sellega edukalt toime.

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Tartu Ülikool kutsub vaimse tervise konverentsile, kus kõneldakse tööheaolust

Euroopa päeva veebiloeng 7. mail

Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule

Foto on dekoratiivne

Mare Kitsnik: miks rääkida Eestis eesti keelt (teise keelena)?