Bogáta Timár

Tartu Ülikoolis esitleti esimest lüüdi keele grammatikat maailmas

Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis toimub 13. mail maailma esimese lüüdi keele grammatika esitlus. Grammatika autor Miikul Pahomov tutvustas esitluses lüüdi keelt ja kultuuri ning näitleja Viola Pekkanen esitas lüüdi luuletusi ja rahvalaule.

Miikul Pahomov on tuntuim lüüdi keele aktivist maailmas. Ta on peale keelteadlasena töötamise muuhulgas ka kultuuritöötaja, luuletaja, toimetaja ja aktivist ning on tegutsenud aastakümneid lüüdi standardkeele ja ortograafia loomise nimel, asetades lüüdi keele omaette keelena soome-ugri keelte kaardile. Kas teadsid, et lüüdi keelt räägib vähem kui 300 inimest?

Grammatika ilmumist toetas MTÜ Hõimulõimed. Raamatu saab soetada eesti ja üldkeeleteaduse instituudi raamatukogust 15 euro eest.

Lüüdi keele grammatika
Gretchen McCulloch

Interneti lemmiklingvist Gretchen McCulloch külastab Tartut

Peahoone