Autor:
Pexels

2. detsembril toimub VIII mitmeteaduslik eesti teaduskeele konverents

2. detsembril korraldab Tallinna Ülikooli teaduskeelekeskus VIII mitmeteadusliku eesti teaduskeele konverentsi. TÜ-st esinevad ettekannetega Raili Lass, Helena Lemendik ja Kerttu Rozenvalde. 

Tänavusel konverentsil käsitletakse keelelist õiglust mitmekeelses ülikoolis, mitme valdkonna terminivara tarvitust, korrastust ja arendust, Eesti ülikoolide doktorandide keelehoiakuid ja -muresid ning teadustekstide tõlkimist. Ettekandeid peavad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kaitseväe Akadeemia, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ning Tartu Ülikooli teadlased ja õppejõud.

Konverentsile oodatakse kõrgkoolide ja teadusasutuste teadlasi, õppejõude, üliõpilasi, teadustekstide eestindajaid ja toimetajaid ning kõiki täppiskeelsest teadusest huvitatuid.

Vaata konverentsi kava ning ettekannete lühitutvustusi. Konverents toimub Tallinna Ülikooli Mare-hoone Tallinna saalis (Uus-Sadama 5, Tallinn) ja osalemine on tasuta. Registreeruda palutakse hiljemalt 28. novembril konverentsi veebilehel registreerimisvormi kaudu.

Jälgi konverentsi otseülekandena siit.

#ühiskonnale
Virve Vihman ja Airika Harrik

Keeleteadlane: eesti keel on lustimiseks piisavalt elujõuline

#ühiskonnale
Aet Kuusik

Kuidas teha sõnadega kahju