Egon Bogdanov

Kristi Ilves tutvustab oma menukit mulgi jututares

Tuleval neljapäeval, 30. novembril kell 17 toimub eesti keele raamatukogus (Jakobi 2-423, Tartu)  TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuse korraldusel mulgi jututare. Jututare külaliseks on 2023. aastal Mulgimaa Uhkuse tiitli pälvinud Kristi Ilves, kes esitleb oma tänavu ilmunud menukit „Minu Mulgimaa. Rikkus ei ole häbiasi“.

Kristi Ilves on meie TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituudi vilistlane, seejuures üks neist tähelepanuväärsetest inimestest, kes on lõpetanud ka lõunaeesti keele ja kirjanduse õpetaja lisaeriala õpingud. Kristi Ilves töötab Mulgi Kultuuri Instituudis mulgi keele ja kultuuri spetsialistina, õpetab mulgi keelt ja kultuuri nii Mulgimaal murderingides kui ka Tartu Ülikoolis.

Kristi Ilves on auga välja teeninud Mulgimaa Uhkuse tiitli. Ta on maailma ainsa mulgikeelse ajalehe Üitsainus Mulgimaa ja mulgikeelse Tähekese toimetaja ning ERR Mulgi uudiste toimetaja ja saatejuht. Peale selle on ta toimetanud hulga mulgikeelseid raamatuid, kutsunud ellu Mulgimaa kihelkondade muinasjuturaamatute sarja "Ämäriguaa luu" ja loonud sisuosa mulgi lauamängule "Sõõr ümmer Mulgimaa". Koos Alli Laandega on ta koostanud mulgi keele õppematerjale, sh mulgi aabitsa. Juba üle kümne aasta kuulub ta mulgi sõnaraamatu töörühma.

2023. aasta kevadel ilmus Kristi Ilvese sulest raamat „Minu Mulgimaa. Rikkus ei ole häbiasi“, mis on raamatupoodidest kadumas kiiremini kui soe sai. Tule kuulama menuki esitlust!

Mulgi jututare toimumist toetab kultuuriministeerium Mulgimaa pärimuskultuuri toetusmeetmest.

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteaduse eriala on maailma 200 parima hulgas