Mariana Tulf

Keeleteadus on üks kahest Tartu Ülikooli tugevaimast uurimisvaldkonnast

Viimases "QS World University Rankings" edetabelis saavutas Tartu Ülikool keeleteaduse valdkonnas maailmas 151.–200. ning Eestis esimese koha. See tulemus on 50 koha võrra parem kui möödunud aastal. Tartu Ülikooli teadusaladest saavutasid kõige kõrgemad positsioonid keeleteadus ja geograafia.

Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut on juba pikka aega olnud tuntud oma tugevate keeleteaduse programmide poolest ning 2023. aasta QS edetabel kinnitab, et Tartu Ülikool on parim ülikool Eestis, kus õppida keeleteadust.

Instituudi juhataja Liina Lindström sõnab: „On hea meel näha, et Tartu ülikoolis tehtav keeleteadus on nii heas seisus. See on põimitud eesti keele ja lähisugulaskeelte uurimisega ning täidab rahvusülikooli olulist rolli Eesti ühiskonnas. Instituudi arendusjuht Virve Vihman lisab: „See on tunnustuseks meie teadlaste ja õppejõudude väga tulemuslikule, mitmekesisele tööle, millega arendame ühtlasi eesti keele ja teiste keelte uurimist, keeleteaduse õpet kõigil kolmel tasandil ja Tartu ülikooli rahvusvahelist nähtavust.”

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudis saab õppida keeleteadust nii bakalaureuse-, magistri- kui ka doktoritasemel. 2022. aastal avati Tartu Ülikoolis esmakordselt ingliskeelne keeleteaduse magistriõppekava, mis kannab nime Estonian and Finno-Ugric Linguistics. Tänavu aga saab sisse astuda uuele eestikeelsele Keeleteaduse magistriõppekavale.

QS-i edetabelid põhinevad viiel mõõdikul, sealhulgas akadeemiline ja tööandja maine, teadustöö mõju ja tootlikkus ning rahvusvaheline uurimisvõrgustik.

Rodolfo Basile kaitseb doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”

24. mail kell 14.15 kaitseb Rodolfo Basile doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”.
Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteadus on maailma 200 parima hulgas