Autor:
Mariana Tulf

Keeleteadus on üks kahest Tartu Ülikooli tugevaimast uurimisvaldkonnast

Viimases "QS World University Rankings" edetabelis saavutas Tartu Ülikool keeleteaduse valdkonnas maailmas 151.–200. ning Eestis esimese koha. See tulemus on 50 koha võrra parem kui möödunud aastal. Tartu Ülikooli teadusaladest saavutasid kõige kõrgemad positsioonid keeleteadus ja geograafia.

Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut on juba pikka aega olnud tuntud oma tugevate keeleteaduse programmide poolest ning 2023. aasta QS edetabel kinnitab, et Tartu Ülikool on parim ülikool Eestis, kus õppida keeleteadust.

Instituudi juhataja Liina Lindström sõnab: „On hea meel näha, et Tartu ülikoolis tehtav keeleteadus on nii heas seisus. See on põimitud eesti keele ja lähisugulaskeelte uurimisega ning täidab rahvusülikooli olulist rolli Eesti ühiskonnas. Instituudi arendusjuht Virve Vihman lisab: „See on tunnustuseks meie teadlaste ja õppejõudude väga tulemuslikule, mitmekesisele tööle, millega arendame ühtlasi eesti keele ja teiste keelte uurimist, keeleteaduse õpet kõigil kolmel tasandil ja Tartu ülikooli rahvusvahelist nähtavust.”

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudis saab õppida keeleteadust nii bakalaureuse-, magistri- kui ka doktoritasemel. 2022. aastal avati Tartu Ülikoolis esmakordselt ingliskeelne keeleteaduse magistriõppekava, mis kannab nime Estonian and Finno-Ugric Linguistics. Tänavu aga saab sisse astuda uuele eestikeelsele Keeleteaduse magistriõppekavale.

QS-i edetabelid põhinevad viiel mõõdikul, sealhulgas akadeemiline ja tööandja maine, teadustöö mõju ja tootlikkus ning rahvusvaheline uurimisvõrgustik.

 

kaks professorit

Eesti ja üldkeeleteaduse instituut sai kaks uut professorit

Doktorant teeb laval ettekannet

Kalendrisse kirja: doktorantide kolme minuti loengute konkurss toimub 2. oktoobril

Teadmussiirdedoktorantuur

Tartu Ülikool ja Eesti Kirjandusmuuseum sõlmisid lepingu teadmussiirdedoktorantide koolitamiseks