Mariana Tulf

Kandideerimine keeleteaduse ja fennougristika doktoriõppesse algab 1. juunil

TÜ humanitaarteaduse ja kunstide valdkonna doktoriõppekavale humanitaarteadused kandideerimine algab 1. juunil ning avalduste vastuvõtt lõpeb 15. juunil. Eesti ja üldkeeleteaduse instituuti doktoriõppesse kandideerides saab valida kahe eriala vahel: fennougristika ja keeleteadus.

2023/24. õppeaastaks võtab eesti ja üldkeeleteaduse instituut vastu viis oma uurimisteemaga kandideerivat doktoranti. Kuues, lisakoht on avatud keeleteaduse erialal teemale „Riigigümnaasiumide keele-, identiteedi- ja ruumipoliitilised valikud venekeelses keskkonnas“ (juhendajad kaasprof Kadri Koreinik, prof Kara D. Brown). Selle kohta leiad rohkem infot siit.

Oma teemaga kandideerides tuleks eelnevalt ühendust võtta potentsiaalse juhendajaga. Oluline on, et instituudis on doktoritöö juhendamiseks vajalik teaduspädevus olemas. Juhendaja leidmiseks soovitame vaadata, milliste teadusteemadega instituudis tegeletakse, millised  teadusprojektid on parajasti käimas ja kes neid juhivad – kõige selle kohta leiab infot siit. Kasulik on vaadata ka instituudi teadustöötajate CV-sid Eesti Teadusinfosüsteemist (ETIS).

Avaldust esitades vali kindlasti oma profiilile sobiv eriala. Kui sa pole kindel, kas sinu teema sobib paremini keeleteaduse või fennougristika eriala alla, pea nõu oma juhendajaga.

Lisateavet kandideerimise kohta leiad doktoriõppe lehelt.

tudengid

Keeleteaduse magistriõppe infotund 9. mail