Tartu Ülikooli Kirjastus

Ilmunud on Eesti ja Soome-Ugri Keeleteaduse Ajakirja uus number

Ilmus Eesti ja Soome-Ugri Keeleteaduse Ajakirja erinumber „Lähenemisi keelekorraldusele”. Uus number (14/1) keskendub nii Eestis kui ka väljaspool Eestit aktuaalsele teemale, keelekorraldusele.

Erinumbri eesmärk on ühelt poolt tutvustada teadustööd, mida on tehtud keelekorralduse, keelespetsialistide ja ühiskonna üldisemate hoiakute ja suhtumiste kohta nii Eestis kui mujal, teiselt poolt sisaldab kogumik uurimusi teemal, mis on keelekorraldusele vajalikud informeeritud otsuste tegemisel.

Katkend eessõnast:

Keelekorraldus on aktuaalne teema nii Eestis kui väljaspool Eestit. Ühelt poolt on nii eesti kui muude Euroopa keelte puhul olemas juba pikk kirjakeele traditsioon, teiselt poolt mõjutavad juba väljakujunenud standardkeeli pidevalt üleilmastumine, meedia ja sotsiaalmeedia, keele-muutused, aga ka laiemalt keeleideoloogiad ja arusaamad keelest, selle ühtlustamise võimalikkusest ja vajalikkusest.

Erinumber on pühendatud J. V. Veski 150. sünniaastapäevale.

Ajakirjaga saab tutvuda SIIN.

Toimetajad: Liina Lindström, Lydia Risberg, Helen Plado, Elisabeth Kaukonen.

Lüüdi grammatika esitlus

Tartu Ülikoolis esitleti esimest lüüdi keele grammatikat maailmas

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand