Autor:
Sofi Oksaneni foto: Toni Härkonen

Vestlusõhtu tunnustatud kirjaniku Sofi Oksaneniga

Teisipäeval, 23. aprillil kell 16.15 esineb Ülikooli 16 õppehoone ruumis 212 tunnustatud kirjanik Sofi Oksanen, kes on üks Soome kaasaaegse kirjanduse enim tõlgitud autoreid ja tuntumaid ühiskondlike arvamusavaldajaid. Oksaneniga vestleb kirjandusteadlane Leena Käosaar. 

Vestlusõhtu toimub inglise keeles. Kõik huvilised on oodatud!

Oma uusimas raamatus „Samasse jõkke. Putini sõda naiste vastu“ käsitleb Oksanen agressioonisõda Ukrainas Venemaa imperialismi ja mineviku valguses ning lahkab põhjuseid, miks Moskva huvi on vaigistada just naised, nii oma riigis kui mujal. Venemaa sõda Ukrainas on ühtlasi sõda võrdõiguslikkuse vastu. Autori sirgjooneline käsitlus ei kõneta läbi lillede, vaid läbi faktide, laskmata pilku ära pöörata.
 

Sofi Oksanen sündis 1977. aastal Jyväskyläs, eestlannast ema ja soomlasest isa peres. Oksanen on õppinud Helsingi Ülikoolis kirjandusteadust ning Helsingi teatrikõrgkoolis dramaturgiat, ta on tegutsenud mitme lehe kolumnistina ning avaldanud ajakirjanduses arvamust ühiskondlikel ja poliitilistel teemadel. Oksanen on üks Skandinaavia kaasaaegse kirjanduse enim tõlgitud autoreid ja tuntumaid ühiskondlike arvamusavaldajaid. Ta on pälvinud mitmeid auhindu, teiste hulgas Finlandia auhinna ja Põhjamaade Nõukogu kirjanduspreemia. 2023. aastal pälvis Oksanen Eesti Välisministeeriumi II klassi teenetemärgi.

The Times’i poolt „kirjanduslik fenomeniks“ tituleeritud Sofi Oksanen on oma rahvusvaheliselt menuteose „Puhastus“ järel korduvalt tõestanud, et suudab meisterlikult käsitleda nii ajaloolisi kui ka tänapäevaseid teemasid, mis lugejat liigutavad.

Kohapeal on võimalik osta Sofi Oksaneni raamatuid kirjastuse hinnaga ja küsida autorilt autogrammi.
 

Image
Sofi Oksaneni foto: Toni Härkonen, plakat: Triinu Rosenberg
Kuresoo villpead

Seminar "Lõunaeesti keele unustatud sõnad"

Teadmussiirdedoktorantuur

Tartu Ülikool ja Eesti Kirjandusmuuseum sõlmisid lepingu teadmussiirdedoktorantide koolitamiseks

Soome lipud peahoone ees

JÄRELVAADATAV: Soome president Alexander Stubb kõneles maailmapoliitikast ja vestles üliõpilastega