Andero Kalju

Vaata järele: uue keeleteaduse magistriõppekava infotund

Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi keeleteaduse ehk lingvistika magistriõppekava on läbinud uuenduskuuri. Uus õppekava kannab nime „Keeleteadus“ ja hõlmab endas kolme eriala:

• keeleteadus ja eesti keel,
  • fennougristika,
  • arvutilingvistika.

Tänavune „QS World University Rankings“ edetabel kinnitab, et Tartu Ülikoolis saab õppida maailmatasemel lingvistikat. Lisaks sellele, et sind õpetavad tipptasemel spetsialistid, on sul võimalus õpingute käigus osaleda ka teadusprojektides, konverentsidel ning käia praktikal nii Eestis kui ka välismaal. Uut keeleteaduse magistriõppekava välja töötades on silmas peetud, et iga üliõpilane omandaks õpingute jooksul praktilised lingvistika meetodid ja oskused, mida hiljem tööelus rakendada. Lisaks väärtustavad meie üliõpilased väga võrgustikku, mis magistriõpingute käigus luuakse. Igasügisene ja -kevadine keeleteaduse ja tõlkeõpetuse magistrikool annab võimaluse tutvuda inimestega ka humanitaarvaldkonnas laiemalt. Seal luuakse kontaktid kogu eluks.

Infotunnis tutvustab magistriõppekava programmijuht Pire Teras järgmisi teemasid:

• miks loodi uus õppekava,
  • erialavalikud,
  • sisseastumistingimused,
  • praktikavõimalused,
  • magistrikool.

Lisaks räägib tänapäeva eesti keele professor Liina Lindström keeleteaduse olulisusest ühiskonnas, sh annab ülevaate teemadest ja probleemidest, millega keeleteadlased tegelevad. Loe ka Liina Lindströmi blogipostitust.

Üldkeeleteaduse magistrant Saara Liis Jõerand räägib oma kogemusest eesti ja üldkeeleteaduse instituudi õppurina.

Infotund on järelvaadatav siin:

tudengid

Keeleteaduse magistriõppe infotund 9. mail

tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta

Jakobi 2 õppehoone

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond hoiab kõrget kohta rahvusvahelises edetabelis