Autor:
Keit Mõisavald

Rahvusvahelise magistriõppekava Estonian and Finno-Ugric Languages esimene lend on lõpetanud

Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut teatab uhkusega, et selle aasta juunis lõpetas esimene lend tudengeid rahvusvahelise magistriõppekava Estonian and Finno-Ugric Languages (EFUL). Värsked soome-ugri keelte rahvusvahelised spetsialistid saavad nüüd seda ainulaadset keelerühma maailmas populariseerida.

EFUL-i tudengid kaitsesid lõputöid nii eesti keele häälduse ja käänamise kui ka teiste soome-ugri keelte eripärade teemadel. Magistritöödega saad tutvuda DSpace'is.

Uuenduslik programm on loodud eesmärgiga pakkuda rahvusvahelistele tudengitele võimalust õppida eesti ja soome-ugri keeli sõltumata nende keeleoskusest enne õpingute algust. Programm, mis on täielikult inglise keeles, teeb soome-ugri keelte õppimise ja kultuuride uurimise kättesaadavaks kõigile rahvusvahelistele tudengitele. Tudengid õpivad tipptasemel keeleteadust Tartu Ülikooli akadeemilises keskkonnas ning saavad ise kogeda soome-ugri kultuuri, mis on Tartus endiselt elujõuline.

Uus õppekava annab võimaluse süvitsi uurida eesti ja soome-ugri keelte eripärasid ning nende rolli keeleteaduses ja ühiskonnas. Lõpetajad omandavad väärtuslikke oskusi, mis avavad uksi rahvusvahelisele karjäärile ja annavad võimaluse jätkata doktoriõppes.

Uus taotlusvoor algab 2. jaanuaril 2025. Rohkem infot leiab Estonian and Finno-Ugric Languages magistriõppekava kodulehelt. Kui otsid võimalust sukelduda põnevasse eesti ja soome-ugri maailma, siis see programm on just sulle!

Tule ja saa osa meie rahvusvahelisest akadeemilisest kogukonnast ja avasta koos meiega soome-ugri keelte ja kultuuride rikkust!