Erakogu

Mõjukad Euroopa keeleteadlased õpetavad Tartus uue põlvkonna keeleteaduslikke meetodeid

19. juunil algab Tartu Ülikoolis rahvusvahelise MEDAL projekti suvekool, kus on fookuses andmepõhise keeleteaduse meetodite õpetamine eri tasemetel. Lisaks osalejatele Eestist ja mujalt maailmast, saabuvad Tartusse ka ühise Twinningu projekti partnerid Hollandist ja Ühendkuningriigist. Euroopa tippkeeleteadlased mainekatest ülikoolidest Nijmegenis, Birminghamis, Cardiffis ja Berliinis korraldavad töötube, eesmärgiga arendada noorteadlaste ja üliõpilaste suurte andmemahtudega töötamise ja andmeanalüüsi oskusi.

“Suvekooli ettekannetes avatakse pilt mitmekesistest korpuslingvistika lähenemistest ja kasutusviisidest. Kõik kolleegid, keda huvitavad andmepõhised uuringud, keele mitmetahulisus ja digihumanitaaria – ja ka keeleteadus üldisemalt – on teretulnud plenaarettekandeid kuulama,” ütleb psühholingvistika kaasprofessor Virve Vihman.

Lisaks töötubadele toimuvad nädala jooksul ka suulised ja posterettekanded ning võrgustikuüritused. Plenaarettekanded on avatud ning kõik huvilised on oodatud esinejaid kuulama esmaspäevast reedeni kell 9.30–11.00 Jakobi 2 ringauditooriumis. Samuti on kõik oodatud doktorantide posterettekannete lühitutvustusi (flash talks) kuulama esmaspäeval kell 11.30–12.45.

Plenaarettekanded:

19.06 Natalia Levshina (MPI) Corpus-based typology: Opportunities and challenges

20.06 Anke Lüdeling (Berlin) Intra-Individual variation. Corpus linguistics and research on register

21.06 Amanda Potts (Cardiff) Exploring constructions of identity using corpus-based discourse analysis

22.06 Peter Uhrig (Dresden) Large-scale multimodal corpus linguistics: Concepts and applications

23.06 Joint plenary (MEDAL PIs) Corpus linguistics, experimental methods, computational modelling

Projekti MEDAL (‘Methodological Excellence in Data-Driven Approaches to Linguistics’) eesmärk on arendada kõigi partnerite pädevust keeleteaduslikes meetodites. Erilist tähelepanu pööratakse noorteadlaste ja üliõpilaste oskuste arengule ning Tartu ülikooli keeleteaduse arendamisele ja mainekujundusele.

Projekti rahastab Euroopa Komisjon Twinningu meetme kaudu.

rahastatud EL poolt logo

Rahastab Euroopa Liit. Avaldatud seisukohad ja arvamused on ainult autori(te) omad ega pruugi kajastada Euroopa Liidu või Euroopa komisjoni seisukohti. Euroopa Liit ega abi andev asutus ei vastuta avaldatud seisukohtade ega arvamuste eest.

Vikipeedia talgute parimad

Vikipeedia parimad keeletoimetajad said preemiad

Teaduste akadeemia mapp

Birute Klaas-Lang ja Meelis Kull valiti teaduste akadeemia uurija-professoriteks