Pixabay

MEDALi töötuba: Keelearhiivi ja teiste veebikorpuste kasutamine

5. oktoobril tutvustab Paul Trilsbeek järgmises MEDALi töötoas, kuidas kasutada Keelearhiivi (The Language Archive) ja teisi veebikorpuseid.

Kas pärast MEDALI suvekooli ei saanud korpustest küllalt? Selles töötoas räägib Paul Trilsbeek (teadusandmete haldur ja Max Plancki psühholingvistika instituudi Keelearhiivi juhataja) sellest, kuidas leida ja kasutada veebiandmete repositooriumeid ja korpuseid lingvistilise uurimistöö jaoks. Sa õpid navigeerima veebikorpuste laias maailmas ja leidma sinu jaoks vajalikke ressursse.

Töötuba keskendub Keelearhiivile, ühele suurimale keeleressursside andmebaasile. See sisaldab erinevat tüüpi materjale:

• heli- ja videomaterjale keelekorpustest üle maailma;
  • fotosid, märkmeid, eksperimentaalseid andmeid ning muud asjakohast teavet, mis on vajalik keelte dokumenteerimiseks ja kirjeldamiseks, samuti selle kohta, kuidas inimesed keeli kasutavad;
  • salvestisi kõnest igapäevastes suhtlusolukordades peredes ja kogukondades;
  • naturalistlikke andmeid täiskasvanute vestlustest ohustatud ja vähe uuritud keeltes ning keeleliste nähtuste kohta.

Töötuba kestab umbes 2 tundi. Eelteadmised pole vajalikud. Kui plaanite töötoas kohapeal osaleda, siis võtke kaasa oma sülearvuti.

Millal? 5. oktoober  15:00 EEST (13:00 BST / 14:00 CEST)

Kus? Tegemist on hübriidüritusega, mis toimub nii veebis Zoomi vahendusel kui ka Max Plancki instituudis Nijmegenis ruumis 236.

Registreeru siin

Paul Trilsbeek on teadusandmete haldur ja Max Plancki psühholingvistika instituudi Keelearhiivi juhataja Nijmegenis. Ta õppis sonoloogiat Haagi Kuninglikus Konservatooriumis, pärast mida töötas ta muusikatehnoloogina Radboudi ülikooli muusika, mõistuse ja masina uurimisrühmas. Aastal 2003 alustas ta tööd Max Plancki psühholingvistika instituudis.

Loe Pauli töö kohta siit!

Rohkem infot ürituste kohta leiad MEDALi kodulehelt.

MEDAL project
EU_UKR

Vikipeedia talgute parimad

Vikipeedia parimad keeletoimetajad said preemiad