Anton Malmi

Uus mobiilirakendus aitab eesti keele hääldust lihvida

Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi teadlastel valmis keeleõpperakendus SayEst, mis võrreldes teiste seesuguste keeleõppeäppidega võimaldab eesti keele õppijal harjutada täis- ja kaashäälikute hääldust ning annab teadlastele sisendit ka keeleõppe parandamiseks ja arendamiseks.

See rakendus on kasulik ukrainlastele, kellele eesti keeles hääldamine on raske. See sobib ka kohalikele, kes on huvitatud sellest, et teada keelt veelgi paremini või tunda end paremini eesti keelt rääkides, kui neil on aksent. Kui ma tean, et ma perfektselt räägin, siis võib-olla ma olen julgem ka ja edukam ühiskonnas siis," ütles Tartu Aleksander Puškini kooli direktor Alina Braziulene.

Loe artiklit ERRist.

Susanne Schötz (Lund): Cat–human communication: Reports from the Meowsic-project

4. oktoobril peab Susanne Schötz Lundi Ülikoolist ettekande pealkirjaga "Cat–human communication: Reports from the Meowsic-project"
21.09.2022
Foneetikalabor

Dr Raymond Bertram viib Tartus läbi silmaseire töötoa

21.09.2022

Piibi-Kai Kivik (Indiana): "'Conversation-for-learning' ja teised vähestruktureeritud õpikontekstid"

27. septembril 2022 kell 16.00 peab Piibi-Kai Kivik Indiana Ülikoolist Bloomingtonis loengu teemal 'Conversation-for-learning' ja teised vähestruktureeritud õpikontekstid.
15.09.2022