Autor:
Tartu Ülikooli Kirjastus

Kevadjooksule on oodatud kõik liikumis- ja spordisõbrad

Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule, kuhu on koos Tartu Ülikooli perega liikuma oodatud nii linnarahvas kui ka spordilembesed teistest kõrgkoolidest.  

Viie kilomeetri pikkune rada algab Tartu Ülikooli spordihoone kõrvalt ning kulgeb mööda Emajõe äärt Raekoja platsini ja tagasi. Distantsi on võimalik läbida endale sobivas tempos kas joostes või kõndides. Kevadjooksule oodatakse kõiki spordihuvilisi, seega julgustab peakorraldaja kaasa kutsuma oma pere, sõbrad, kolleegid ja tuttavad. 

Lisaks üldarvestusele selgitatakse välja kõige kiiremad üliõpilased ja kõige kiirem kõrgkool. Lisaks võitjate autasustamisele jagatakse ka loosiauhindu ning meeleolu loob muusika- ja meelelahutusprogramm. Samuti tehakse kindlaks kõige aktiivsem Tartu Ülikooli valdkond, mis selgub võistlusel osalenute arvu põhjal.

Ürituse peakorraldaja Janelle Uibokandi sõnul on kevadjooksu eesmärk edendada tervislikke eluviise, sealhulgas rõhutada vaimse tervise ja liikumise seost ning pakkuda spordinaudingut kõigile liikumist ja loodust armastavatele huvilistele. „Tahame tuua inimesed liikuma ja linna ilu nautima. Meie eesmärk on jätkata kevadjooksu traditsiooni kindlasti ka edaspidi. Kui tänavune jooks on edukas, siis miks mitte korraldada näiteks sügisel veel mõni jooks,“ rääkis Uibokand.

Võistlusele saab registreeruda veebilehel https://sport.ut.ee/kevadjooks/, kus on täpsem info võistlusklasside kohta. 31. märtsini on võimalus osta soodushinnaga pilet 6 euro eest kõikide kõrgkoolide üliõpilastel, alla 18-aastastel, üle 60-aastastel ja kogu Tartu Ülikooli perel (tavahind kõigile 1.–7. aprillini 18 eurot ja võistluspäeval 25 eurot). Soodushinnaga registreerunud osalejate staatust kontrollitakse võistlusnumbrite jagamisel.

Jooksu ajal on teed osaliselt liikluseks avatud. Võistlejatel on kohustus järgida liikluseeskirja, juhinduda liiklusmärkidest ja liikluse reguleerijate märguannetest. Osalejatel soovitatakse kohale tulla aegsasti, et võistluse ettevalmistused kulgeksid sujuvalt.

Võistlust korraldavad Tartu Ülikooli Spordiesindus, MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli üliõpilasesindus ja Eesti Akadeemiline Spordiliit.

Kevadjooksuks korraldatakse ka ettevalmistavaid treeninguid. Järgmine ühistrenn on teisipäeval, 19. märtsil kella 20–21. Kogunetakse TÜ spordihoone fuajees ja treening toimub õues. Rohkem infot leiab Facebooki ürituse juurest.

Tartu Ülikooli kevadjooks on eelüritus 18. mail toimuvale suurele vilistlaste kokkutulekule. Tutvu lähemalt vilistlaste kokkutuleku programmiga.

 

Meediakajastus

JÄRELVAATA: milline on meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel?

arutelu konverentsil Meie valik ja selle tagajärjed: 20 aastat Euroopa Liidus

Suvine kestlikkuse infokiri annab mõtteainet ühiskonda mõjutavate otsuste langetamiseks

Tartu (eel)arvamusfestival

Eesti keele kui teise keele õppija: ilma teieta me ei õpi