Andres Tennus

CIFU XIV toimub 2025. aasta augustis Tartu Ülikoolis

CIFU (Congressus Internationalis Fenno-Ugristarum ehk CIFU) on suurim ja mitmekesiseim rahvusvaheline soome-ugri teadusüritus, mis toob kokku mitusada osalejat eri maadest. 14. rahvusvahelise fennougristika kongress toimub Tartus 18.–23. augustil 2025, selle peakorraldaja on Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut.

Alates 1960. aastast korraldatakse iga viie aasta tagant rahvusvahelist fennougristika kongressi (Congressus Internationalis Fenno-Ugristarum ehk CIFU), mis edendab soome-ugri teadlaste ja teiste soome-ugri rahvastest, keeltest, kultuuridest, kirjandusest, etnograafiast huvitunute koostööd ja kontakte. CIFU on suurim ja mitmekesiseim rahvusvaheline soome-ugri teadusüritus, mis toob kokku mitusada osalejat eri maadest.

CIFU

Eelmine, algselt 2020. aastal toimuma pidanud 13. fennougristika kongress lükkus COVID-19 pandeemia tõttu edasi ja toimus 2022. aasta augustis Viinis. Kongressi rahvusvahelise komitee koosolekul otsustati, et järgmine kongress Tartus leiab aset esialgse ajakava järgi. Seega toimub 14. CIFU Tartus 18.–23. augustil 2025. Tartu Ülikool on kongressi korraldanud ka 25 aastat varem, 2000. aastal.

Kongressi programm koosneb nii plenaarettekannetest, üldsektsioonist kui ka sümpoosiumidest, lisaks on kavas vastuvõtud ja ekskursioonid kongressi külalistele. Hetkel on saabunud sümpoosiumide ettepanekud, kevadel kuulutatakse välja kutse abstraktide saatmiseks nii üldsektsiooni kui ka töötubadesse.

14. rahvusvahelise fennougristika kongressi peakorraldaja on Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ja kongressi president on Tartu Ülikooli soome-ugri keelte professor Gerson Klumpp.

Täpsemat infot kongressi kohta lisatakse jooksvalt kodulehele.

Doktoritöö

Rodolfo Basile kaitseb doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine