Lõputööde kaitsmised

Siin kuvatakse info eesti ja üldkeeleteaduse instituudi lõputööde kaitsmiste kohta.
08.04.2024

Eesti ja üldkeeleteaduse instituut

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudis õpetatakse ja uuritakse peamiselt eesti keelt ja teisi soome-ugri keeli. Instituudi õppetöö põhineb rahvusvahelisel kõrgtasemelisel teadustööl, mida kajastab Tartu Ülikooli paiknemine lingvistika valdkonna edetabelis 201.-250. kohal (QS World University Rankings 2021). Seega lingvistika alal kuulume parimate ülikoolide hulgas esimesse veerandisse. Teadustöös on meil esindatud lai spekter keeleteaduse valdkondi, näiteks arvutilingvistika, teise keele omandamine ja teoreetiline keeleteadus, kus käsitleme ka muid maailma keeli.

Loe instituudi kohta lähemalt

Instituut arvudes

Meie instituudis on 4 osakonda, 2 laborit ja 3 keskust, sh 1 interdistsiplinaarne konsortsium. Instituudis töötab 101 inimest, sh professoreid on 6, kaasprofessoreid 13, lektoreid 14, teadureid 21, nooremlektoreid 3, nooremteadureid 28 ja õpetajaid 2. Välistöötajaid on kõigist instituudi töötajatest 18% ehk 18. Instituudis on 6 õppekava, sh 1 bakalaureuseõppekava, 4 magistriõppekava ja 1 doktoriõppekava. Üliõpilasi on 225, sh bakalaureuseõppes 90, magistriõppes 97 ja doktoriõppes 38. Välisüliõpilasi on 16% ehk 37. Instituudis on 3 rahvusprofessuuri, 8 ETAGi teadusprojekti ja 5 välisprojekti.

Loe teadustööst lähemalt

TÜlingu loengusari

Instituudi blogi

Keelest ja keeleteadusest

Uudised

Siit leiad uudiseid nii meie instituudis toimuva kohta kui ka sellest, mida meie inimesed kirjutavad või mida meie inimestest kajastatakse meedias.

Loe kõiki uudiseid
#tudengile #instituudist #uudis
7. juunil toimub eesti ja üldkeeleteaduse instituudi suvesimman, kuhu on oodatud kõik meie instituudi üliõpilased, õppejõud ja töötajad.
#õppimine #uudis
TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituudi bakalaureusetööde kaitsmised toimuvad juunis 2024.
#õppimine #uudis
TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituudi magistritööde kaitsmised toimuvad juunis 2024 (Jakobi 2-438).
#vilistlaste kokkutulek #uudis
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerus 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
17.05.2024

Kaitsmiste kuupäevad

Lõputööde kaitsmised on avatud. Kõik huvilised on oodatud kuulama.

4. juuni Estonian and Finno-Ugric Languages magistritööde kaitsmised (Jakobi 2-438

5.-6. juuni eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureusetööde kaitsmised (Jakobi 2-438)

5.-6. juuni eesti keele ja kirjanduse õpetaja õppekava magistritööde kaitsmised (Jakobi 2-106 ja Jakobi 2-428)

7. juuni keeleteaduse magistritööde kaitsmised (Jakobi 2-423)