Keit Mõisavald

TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskus kutsub vaatama Sirje Toodingu näitust „Kiiksuga puuviljandus“

20. septembrist on Jakobi 2 õppehoone IV korrusel soome-ugri tiivas avatud Sirje Toodingu näitus „Kiiksuga puuviljandus“ („Ummamuudu puuviländüs“).

Sirje Tooding (snd 1956) on pikaaegse kogemusega Räpina Aianduskooli puuviljanduse õpetaja. Puuviljandus tegeleb viljapuude ja marjapõõsaste kasvatamisega. Tema lõbusad, kiiksuga tušijoonistused sõnamänguna taime ehituse, hooldustööde ja saagi kohta tekitavad kindlasti hea tuju, annavad teadmisi puuviljandusest ja tekitavad huvi edasi uurida. Selleks sobib hästi tänavu ilmunud Sirje Toodingu raamat „Kiiksuga puuviljandus“.

Algajale aiapidajale võivad mõned pildid eksitavad olla, sest kõiki joonistustel kujutatud olukordi või tegevusi päriselt olemas ei ole. Näitus juhib tähelepanu lihtsatele märkamatutele asjadele, mis tegelikult on olulised, ja näitab, kui vähe on vaja, et rõõmu tunda.

Näituse tõi Tartusse Tartu Ülikooli Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskus Eesti Rahvakultuuri keskuse kureeritava Vana-Võromaa pärimuskultuuri toetusmeetme abiga ning see jääb avatuks 20. detsembrini 2023.

Tartu Ülikooli Jakobi tänava ringauditoorium

Abstraktide esitamine CIFU XIV kongressile on alanud

Näitus

Tartu Ülikooli muuseumi uuel välinäitusel saab lugeda Toomemäest inspireeritud luuletusi