Skip to main content
Photo:
Enel Põld

TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskus kutsub vaatama Mari Hiiemäe illustratsioonide näitust „Metsa poole“

TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskus kutsub vaatama Mari Hiiemäe illustratsioonide näitust „Metsa poole“, mis on alates 11. maist 2022 mõneks kuuks külastajatele avatud Tartus, TÜ Jakobi 2 õppehoone IV korrusel, soome-ugri tiivas.


Eksponeeritud tööd on valitud Mall Hiiemäe 2020. aastal ilmunud raamatu „Väike puu-ja põõsaraamat rahvapärimusest“ illustratsioonide hulgast. Näituse „Metsa poole“ tegelasteks on Eesti metsades kasvavad puud ning põõsad: mõned neist on haruldasemad, teised üsna tavalised. Mõnd neist on kujutatud kevadiselt õitsvana, teist jällegi sügisvärvides. Mõni puu on raagus, mõni kannab vilja. Näitus rändas LE keskusesse Võro Instituudist, kust sai lisaks eesti- ja ladinakeelsetele kaasa ka võrokeelsed puu- ja põõsanimetused.


„Metsa poole“ on loomulikuks jätkuks Mari Hiiemäe eelmisele illustratsioonide näitusele „Loomaaeg“, kus eksponeeriti Mall Hiiemäe raamatu „Väike loomaraamat rahvapärimusest“ (2019) tarbeks joonistatud loomapilte. Samas sarjas ning samade tegijate poolt on läbi kirjutatud-joonistatud ka kohalik linnustik („Väike linnuraamat rahvapärimusest“, 2016) ning Eestimaa kalad („Väike kalaraamat rahvapärimusest“, 2021).

Lähem teave kunstnikust.

#instituudist
Raamatuesitlus_EEHV

Instituudis esitleti ilmunud teoseid

Jaga
27.04.2022
#instituudist
Tudengid lehvitavad aknast

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudi kontakt

Jaga
15.12.2021
#muu
Üliõpilased IV korrusel

Üldkeeleteaduse osakond

Jaga
15.09.2021