Autor:
Lauri Kulpsoo

Tartu Ülikooli kursus „Eesti keel“ valiti aasta e-kursuse nominendiks

Eesti Hariduse Kvaliteediagentuur valis Tartu Ülikooli eesti keele lektori Ann Siimani kursuse „Eesti keel“ aasta e-kursuse nominendiks.

Kursus „Eesti keel“ toimus 2022. aasta sügissemestril hübriidivormis ning selle sihtrühm on keeletoimetamise mikrokraadiprogrammis osalejad ja tõlkemagistrandid. Õppijad kiitsid kursuse ülesehitust, mitmekesiseid ülesandeid ja digilahendusi. Paremaks kursuse planeerimiseks ja õppijate profiiliga kohandamiseks palus Ann Siiman enne kursuse algust osalejatel täita taustaküsimustiku, et saada rohkem teada õppijate ootustest ning nende kogemustest keeletoimetajate ja tõlkijatena. Selline lähenemine aitab kohandada õppetööd nii, et kursus pakuks õppijatele piisavat väljakutset ja uusi teadmisi.

Aasta e-kursuse nominendid olid kutsutud 19. mail EKAsse Eesti Hariduse Kvaliteediagentuuri digiõppe kvaliteedi kevadseminarile esinema. Anni ettekannet üritusel saab näha YouTube'ist.

Nagu ühele tipptasemel e-kursusele kohane, saab ka kursuse endaga tutvuda video kaudu. Kursust tutvustavat videot vaata allpool.

täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteadus on maailma 200 parima hulgas

Euroopa päeva veebiloeng 7. mail

Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule

Lingvistikaolümpiaad 2024 lõppvoor

Mwangwego kirjast Austraalia ohustatud põliskeelteni – lingvistikaolümpiaadi lõppvoor 2024