Autor:
Andero Kalju

Täienda oma võõrkeeleoskust tandemõppes

Kevadsemestril pakub eesti ja üldkeeleteaduse instituut keeleõppe tandemkursust (3 EAP), kuhu on väga oodatud nii üliõpilased kui ka töötajad, kes soovivad õppida kas eesti või mõnd võõrkeelt. Üliõpilased saavad registreeruda kursusele HVEE.05.028 ÕIS-is, töötajatel palume saata e-kirja Ülle Niinele aadressil ylle.niin@ut.ee või Andrea Nagyle aadressil andrea.nagy@ut.ee.

Mis on tandemõpe?

Tandemõppes moodustavad eri emakeelega keeleõppijad paarid, mille kumbki liige õpetab teisele oma emakeelt ja õpib ise oma paarilise emakeelt. Üks tandemis õpitavatest keeltest peab olema eesti keel, teine võib olla mistahes muu võõrkeel.

Suurepärane võimalus õppida võõrkeeli nii, et sellest oleks igapäevaelus ka kasu. Lisaks võib leida uusi sõpru.

2022 tandemõppe kursusel osaleja

Kuidas tandemõpe käib?

Tandemid moodustatakse kursusele registreerunutest esimesel kokkusaamisel. Lisaks on võimalik ka ise endale keeleõppepartner leida ja koos kursusele tulla. Kursusel osalemiseks on vajalik õpitava võõrkeele oskus suhtlustasemel.

Tandemõpe on nagu individuaaltunnid keeleõpetajaga - õppida saad täpselt seda, mida ise küsid.

2022 tandemõppe kursusel osaleja

Mis keeli saab õppida?

See, kas sa saad enda õpitavat võõrkeelt tandemõppes harjutama hakata, oleneb tandemipartneri olemasolust. Senine kogemus on näidanud, et osalejate hulgas võib olla eri rahvuste esindajad, alates näiteks vene keelest ja lõpetades hiina keelega. Pane end julgelt kirja ja me anname endast parima, et leida sulle sobiv partner.

Piirarv on täis?

Kui kursuse piirarv on juba täis saanud, kuid sul on huvi tandemõppe vastu, võta ühendust aine õppejõu Aive Mandliga (aive.mandel@ut.ee). Püüame sulle sobiva lahenduse leida.

tudengid

Vabaained eesti ja üldkeeleteaduse instituudis 2024/2025 sügisel

tudengid

Tellimuskoolitused

üliõpilased

Sisseastumine