Autor:
Keit Mõisavald

Suvesimmanil autasustati instituudi parimaid

Reedel, 7. juunil toimus Tartu loodusmajas eesti ja üldkeeleteaduse instituudi meeleolukas suvesimman, mis tõi kokku nii tudengid, õppejõud kui ka töötajad. Traditsiooniline suvesimman tähistab eduka õppeaasta lõppu ja on kauaoodatud sündmus tervele instituudiperele, sest siis auhinnatakse aasta parimaid. 

Instituudi juhataja professor Liina Lindström võttis oma kõnes kokku instituudi silmapaistvamad üritused ja saavutused sel õppeaastal. Näiteks valmis sel õppeaastal Helle Metslangi juhtimisel ja paljude teiste meie töötajate panuse abil koguteos "Eesti grammatika", rahvusvaheline MEDALi projekt sai valdkonna parima projekti tiitli ning esimest korda toimus Narva õpirände projekt, mis naaseb ka järgmisel aastal. Märkimisväärseid saavutusi ja tegevusi oli sel õppeaastal hulganisti.

Õhtu tipphetkeks oli auhindade jagamine, kus tunnustati meie kõige hakkajamaid liikmeid. Aasta õppejõu auhinna pälvis Maarja-Liisa Pilvik, kes suudab näilise kergusega ka keerukad statistika teemad tudengitele arusaadavalt edasi anda. Aasta üliõpilaseks valiti Martina Pysarevska, kes on silma paistnud mitmel rindel, nii ülikooli esindades, teadusprojektides osaledes kui ka aktiivse üliõpilaselu edendamises. Aasta kaasüliõpilase tiitli sai Kim Wüthrich, keda tuntakse abivalmiduse ja sõbralikkuse poolest. Eriauhinna parima Instagrami takeover'i eest võitis Anto Malmi, kelle loomingulised ja humoorikad story'd naerutasid paljusid.

Peoõhtu muusikalise meelelahutuse eest hoolitses folklooriansambel Maatasa, kes esitas iseäranis Lõuna-Eestist pärit palasid. Nende hoogne ja kaasahaarav repertuaar meelitas tantsupõrandale nii noored kui ka vanad.

Suur tänu kõigile osalejatele ja korraldajatele! 

Vaata meie suvesimmani pildigaleriid siit.

Digiõppe kursus - Tartu Ülikool

Valminud on uus õppija töölaud

Kuresoo villpead

Seminar "Lõunaeesti keele unustatud sõnad"

kaks professorit

Eesti ja üldkeeleteaduse instituut sai kaks uut professorit