Keit Mõisavald

Noorlingvistide keeleklubi kutsub koolinoori osalema

Juba teist aastat järjest on noortel võimalus liituda Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi noorlingvistide keeleklubiga. Tegemist on üritustesarjaga, mille raames kohtuvad 9.–12. klassi õpilased keeleteadlastega, et üheskoos avastada, mida põnevat keele uurimisel leida võib.

Kohtumised pole seejuures klassikalised loengud, vaid tutvustame keeleteaduse tahke praktilises võtmes. Iga kord võtame luubi alla ühe kindla teema – sel õppeaastal saavad noored muuhulgas teada…

👉 Mille poolest on erilised lõunaeesti keeled?

👉 Kuidas sünnib üks tehiskeel?

👉 Miks me hääldame sõnu erinevalt?

👉 Missugune on välismaal elava eestlase keel?

Kohtumised toimuvad kord kuus laupäeviti Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis. Igal kohtumisel võetakse luubi alla üks kindel teema. 2023/24. õppeaastal kohtutakse kokku üheksal korral ning lisaks instituudile külastavad osalejad ka Tartu ülikooli foneetika laborit ning Eesti Keele Instituuti Tallinnas.

Kohtumiste kava:

• 14. oktoober 2023 Lõuna-Eesti kirju keelemaastik
  • 11. november 2023 “Südames eestlane”: missugune on eesti keel väljaspool Eestit?
  • 9. detsember 2023 Suuline suhtlus ehk k(h)uidas me=sis `tegelt `rää:gime,
  • 20. jaanuar 2024 Häälduse uurimise mitu tahku
  • 10. veebruar 2024 Suured tekstid ja mida nendega teha
  • 9. märts 2024 Hõbevalge rahvas. Kolme teadusharu vaatenurk Eesti rahva kujunemisele
  • 13. aprill 2024 Mida kõnelevad nimed meie ümber?
  • 11. mai 2024 Constructed languages and the art of language creation (inglise keeles)
  • 6. juuni 2024 Keeletehnoloogia laineid löömas: kas räägimegi vaid ChatGPT-st?

Rohkem infot kohtumiste ning registreerimise kohta leiab keeleklubi kodulehelt: https://sisu.ut.ee/noorlingvist/ajakava

Huvilisi oodatakse Euroopa päeva videoloengule 7. mail

Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule

Lingvistikaolümpiaad 2024 lõppvoor