Andres Tennus

Kaasprofessor Pire Teras pälvis Tartu Ülikooli aumärgi

Eesti foneetika kaasprofessor Pire Teras pälvis Tartu Ülikooli aumärgi õppekavade arendamise ning üliõpilassõbraliku programmijuhtimise eest. Rektor Toomas Asser andis teenetemärgid üle eelmisel reedel toimunud pidulikul aktusel.

Pire Teras on eesti ja üldkeeleteaduse instituudi kaasprofessor, kelle uurimisvaldkond on eesti foneetika. Pire Teras on üliõpilaste poolt hinnatud õppejõud, keda iseloomustab süsteemsus ja põhjalikkus, aga ka sõbralikkus ja vastutulelikkus üliõpilaste suhtes. Ta on kolme õppekava programmijuht: eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõppe programmijuht alates 01.01.2015 kuni praeguseni, seda asendava keeleteaduse magistriõppe programmijuht alates 26.01.2023, ning eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureuseõppe programmijuht alates 01.10.2021 kuni praeguseni. Hoolimata suurest koormusest on Pire üliõpilasi arvestav programmijuht, kes teeb üliõpilastega väga palju individuaalseid kohtumisi ja aitab neil lahendada õppetööga seotud probleeme. Ta on ka instituudi VÕTA komisjoni esimees.

Pire Terast tunnustatakse suure ja väärtuspõhise töö eest programmijuhina viimastel aastatel. Tema eestvedamisel on eesti ja üldkeeleteaduse instituudis oluliselt uuendatud magistriõpet: eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõppekava on asendunud keeleteaduse magistriõppekavaga, milles on ühelt poolt vähendatud erialade hulka ning tegeldud õppe efektiivistamisega, teiselt poolt on tähelepanu pööratud tänapäeva ühiskonnas vajaminevate oskuste arendamisele, nagu erinevad digipädevused, andmeanalüüsi oskus jms. Õppekava uuendamine on juba andnud tulemusi: õppijate huvi õppekava vastu on kasvanud.

Paralleelselt on Pire eestvõttel tegeldud ka eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureuseõppekava arendamisega.

tudengid

Keeleteaduse magistriõppe infotund 9. mail

täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteaduse eriala on maailma 200 parima hulgas