Miina Norvik

Käärikul toimus keeleteaduse ja tõlkeõpetuse magistrikooli sügiskool

14.-15. oktoobril toimus Käärikul keeleteaduse ja tõlkeõpetuse magistrikooli sügiskool.

Osales 32 üliõpilast eesti ja soome-ugri keeleteaduse, eesti ja soome-ugri keelte, keeleteaduse, tõlkeõpetuse ning Euroopa keelte ja kultuuride õppekavadelt. Esindatud olid kõik magistrikooli õppekavad.

Sügis- ja kevadkoolides on traditsioon kuulata nii teoreetilisi loenguid, tihti keeleteaduse naaberaladelt, kui ka õppida midagi praktilist ja arutleda keeleteemade üle ühiskonnas. Ka seekord olid kõik need tegevused esindatud kolme külalise peetud loengutes ja seminarides:

• Regina Paabo tutvustas viipekeelte põhiomadusi ja õpetas eesti viipekeelt.
  • Ülo Valk rääkis kohapärimusest ja selle uurimisest hiljutistel välitöödel.
  • Kristel Algvere pani keelelise ebakindluse töötoas osalejad arutlema selle üle, mis on kriitika keelekasutuse kohta ja kuidas inimesed seda tajuvad.

Kuna osales ka magistrante ingliskeelsetelt õppekavadelt, oli omaette väljakutse saada hakkama nii, et sügiskooli põhiline töökeel oleks siiski eesti keel.

Lisaks oli kõigil võimalus jalutada Kääriku kaunis looduses ja käia Kekkose saunas.

Sügis- ja kevadkoole on tänu humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna rahastusele peetud 2016. aastast alates. Huvi nende vastu paistab tõusvat, sest seekord oli osalejaid rohkem kui kunagi varem.

Writing

Lõputööde kirjutajad saavad tuge eesti ja üldkeeleteaduse instituudist

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine