Arvamusfestival

[Eel]arvamusfestivalil tuleb juttu eesti keele õppimisest teise keelena

18. mai hommikul toimuval Tartu [eel]arvamusfestivalil saab “Tagasi tulevikku” arutelualal kuulda eesti keele kui teise keele arutelu.

Kuidas siis ikkagi rääkida eesti keele õppijaga? Mida sa teed, kui keegi räägib sinuga vigases eesti keeles tugeva aktsendiga? Lähed üle inglise keelele? Hakkad vigu parandama?

Nende küsimuste üle arutlevad:

• Kristel Algvere (Tartu Ülikooli keeleteaduse nooremteadur, eesti keele teise keelena õpetaja)
  • Bogáta Timár (Tartu Ülikooli fennougristika nooremteadur)
  • Marcin Raiman (Tartu Ülikooli poola keele külalislektor)
  • Aleksandr Petrov (Tartu Ülikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureuseüliõpilane, eesti keele teise keelena õpetaja)

Arutelu juhib Kerttu Rozenvalde (Tartu Ülikooli keelepoliitika teadur, eesti keele teise keelena õpetaja)

Tutvu Tartu [eel]arvamusfestivali kodulehel ka teiste aruteludega, kus on räägitakse viipekeelest, soome-ugri rahvastest ja võro keelest.

Järelkuula arutelu!

Gretchen McCulloch