Akadeemiline keelekaaslane – tule eesti keelt õppima ja õpetama!

Hea kolleeg! Eesti ja üldkeeleteaduse instituut ootab ülikooli töötajaid akadeemilise keelekaaslase kursusele eesti keeles suhtlema. Tule õpi kolleegidelt eesti keelt või õpeta ise kolleegidele eesti keelt!

Mis on akadeemilise keelekaaslase kursus?

Akadeemilise keelekaaslase kursusele (HVEE.TK.102 „Akadeemiline keelekaaslane“) on oodatud eestikeelsest suhtluspraktikast huvitatud välistöötajad ja neid selles toetada soovivad eesti keelt kõnelevad kolleegid. 

Ei ole paremat viisi keeleõppeks, kui selles keeles suhelda. Akadeemilise keelekaaslase kursus ongi ennekõike töökaaslastega suhtlemine ja ajaveetmine: saame kokku, ajame juttu ning võtame osa linnas ja ülikoolis toimuvast. Kursusel suhtleme vaid eesti keeles ning aitame mujalt pärit kolleegidel siinsest kultuuri- ja akadeemilisest elust osa saada.

Igaüks võib olla keeleõpetaja

Ka eesti keele kõnelejal on sellelt kursuselt palju võita – saad keele- ja kultuurivahendamise kogemuse, õpid tundma kolleege nii enda kui ka teistest üksustest ning võid sõlmida nendega tööalaseid kontakte.

Kuidas õppetöö toimub? 

Eesti keele õppimine toimub just sellisel viisil ja vormis, nagu osalejad omavahel kokku lepivad. Keelekaaslased võivad kohtuda kord nädalas veebis, käia koos lõunal, saada pärast tööd kohvikus kokku. Võib-olla kutsud kolleegi kaasa mõnele üritusele või teete ühise väljasõidu?

Suhtluspõhine keeleõpe on nagu individuaaltund keeleõpetajaga – õppida ja õpetada saab täpselt seda, mille kohta üksteiselt küsite ja millest omavahel räägite.  

Septembris, novembris ja detsembris toimub kolm juhendatud kohtumist. Muul ajal suhtlevad keelekaaslased iseseisvalt ja hoiavad sidet juhendajatega, kes on kursuse jooksul igal ajal valmis neid nõustama ja abistama. 

Millal toimub?

Esimene kohtumine on 22. septembril 2023 kella 16.15–17.30 Jakobi 2–423.

Mis tasemel keeleoskus on vajalik?

Kuna tegu ei ole traditsioonilise juhendatud keelekursusega ja akadeemiline keelekaaslane ei ole professionaalne keeleõpetaja, peaksid välistöötajatest osalejad valdama eesti keelt vähemalt esmasel suhtlustasandil.

Tule õpi kolleegidelt eesti keelt või õpeta ise oma kolleegidele eesti keelt!

Registreeru ÕIS-is