Uudised

Siit lehelt leiad uudiseid meie instituudis toimuva kohta. Vaata ka siia, et lugeda mida meie inimesed kirjutavad või mida meie inimestest kajastatakse meedias, sh ka raadio- ja telesaadetes.

#rahvusvaheline #teadus #tunnustamine
täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteadus on maailma 200 parima hulgas

Doktoritöö

Lydia Risberg kaitseb doktoritööd „Sõnatähendused ja sõnaraamat. Kasutuspõhine sisend eesti keelekorraldusele”

Doktoritöö

Rodolfo Basile kaitseb doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”

#õppimine
mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused

#olümpiaadid #teaduskool #kooliõpilasele #tunnustamine
Lingvistikaolümpiaad 2024 lõppvoor

Mwangwego kirjast Austraalia ohustatud põliskeelteni – lingvistikaolümpiaadi lõppvoor 2024

#kirjastamine #koostöö #tunnustamine
Keeletegu 2023

Kaks eesti ja üldkeeleteaduse instituudi töötajate keeletegu said tunnustuse

#teenused #tudengile
Keelenõustaja tudengitega

Muu emakeelega üliõpilaste keelenõustaja

#ettevõtlus #õpetamine
Sayest

Tartu Ülikoolis valmis esimene eesti keele häälduse harjutamiseks mõeldud mobiilirakendus SayEst

#instituudist #kirjastamine #õpetamine #teadus #ühiskonnale
Eesti grammatika

Ilmus koguteos „Eesti grammatika“

Otsi uudist

Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerub 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
  • uudis
18. mai hommikul toimuval Tartu [eel]arvamusfestivalil saab “Tagasi tulevikku” arutelualal kuulda eesti keele kui teise keele arutelu.
  • #õpetamine
  • pressiteade
Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis toimub 13. mail maailma esimese lüüdi keele grammatika esitlus.
  • #kirjastamine
  • uudis
Tuleval õppeaastal saab Tartu Ülikooli uueks vabade kunstide professoriks laulja, pianist ja helilooja Kadri Voorand, kelle loengukursuse keskmes on elumuutev looming. Ameti annab talle üle senine professor lavastaja Peeter Jalakas, kellega peetakse 23. mai õhtupoolikul toomkiriku pööningusaalis avalik vestlus teemal „Tunne ja mõte“.
  • #õpetamine
  • #ülikoolist
  • #valdkonnast
  • uudis
22. mail kell 11–15 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis seminar „Teadus kõigile: kuidas muudab ühiskond teadust paremaks?“.
  • #avatud teadus
  • uudis
Abstraktide esitamine 14. rahvusvahelise fennougristika kongressi (CIFU XIV) sümpoosiumidele ja üldsessiooni on nüüd alanud. Kongress toimub 18.–23. augustil 2025 Tartus.
Vajalik registreerumine!
  • uudis
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistavad 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kannab pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
  • uudis
18. mail saavad tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimuvad loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • uudis
Keeletoimetajate liidu kevadseminaril 3. mail Tallinnas selgusid parimad Vikipeedia toimetajad.
  • #tunnustamine
  • pressiteade
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • uudis
Valdkonnaülesele nooremteaduri kohale võib kandideerida oma uurimisteemaga, mille eesmärk on uurida ja arendada humanitaarainete didaktikat.
  • #sisseastumine
  • #valdkonnast
  • uudis
8. maist kuni 20. oktoobrini on kõik huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli ühiselamute ajalooga.
  • #ülikoolist
  • uudis
Uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“.
  • #esmakursuslane
  • uudis
Eesti Teaduste Akadeemia juhatus valis eesti keele ja selle õpetamise uurija-professoriks Birute Klaas-Langi ning tehisintellekti uurija-professoriks Meelis Kulli.
  • meist mujal
6. mail kell 21.00 avatakse Kirjandusfestivali Prima Vista programmi osana Toomemäe nõlval välinäitus „Aken Toomemäe poole“.
  • uudis
Lõputööde kirjutamisel on tudengitele abiks teenused ja materjalid eesti ja üldkeeleteaduse instituudist.
  • #teenused
  • uudis
24. aprillil toimus TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.
  • uudis
Tartu Ülikooli professori Timo Marani juhitud erialadevahelise teadusprojekti ja magistrikursuse tulemusel sündis eri žanreid ühendav üliõpilastööde näitus, kus saab tutvuda loomade omailmaga. Kursusel põimiti kokku semiootika, loodusteadused ja loovuurimise meetodid. 9. mail Jakobi 2 õppehoone trepigaleriis avatud näitus on osa kirjandusfestivali Prima Vista ja Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmist ning jääb avatuks 20. juunini.
  • #Tartu2024
  • uudis
4.–5. oktoobrini 2024 toimub Leedus Vilniuse Ülikoolis rahvusvaheline üliõpilaskonverents „Bridges in the Baltics“, kuhu on oodatud kõikide Balti riikide, sealhulgas Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased ning doktorandid.