Foto:
Thom Reijnders - Unsplash

Viies saami keeleteaduse konverents toimub 22.-23. septembril Tartu Ülikoolis

22.–23.09.2022 toimub Tartu Ülikoolis viies saami keeleteaduse konverents (SAALS-5). Järjekorras viies konverents on jätk rahvusvahelisele sümpoosionide sarjale, mis aastatel 2006 ja 2009 toimus Tromsøs, aastal 2017 Freiburgis ja aastal 2019 Uppsalas. Sümpoosioni eesmärk on anda teadlastele võimalus tutvustada oma teadustööd, osaleda ametlikel ja mitteametlikel aruteludel asjakohastel teemadel ning leida potentsiaalseid võimalusi tulevaseks koostööks.

Oodatud on saami keelte ja lingvistika mis tahes aspektide, sealhulgas keele sotsioloogia, keeleõpetuse ja keele taaselustamisega seotud ettekanded. Sümpoosiumi plenaar on Maria Polinsky (Marylandi Ülikool, College Park), kes peab ettekande pärandkeelte ja ohustatud keelte teemal.

Registreerimis- ega osalustasu ei ole. Kohv ja suupisted pauside ajal on osalejatele tasuta, kuid ülejäänud kulud (nt reisid, majutus ja toitlustus) kannavad osalejad ise. Rohkem infot siin (inglise keeles).

Sümpoosioni korraldavad Joshua Wilbur, Helen Türk ja Merit Niinemägi Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudist. Rahaline ja korralduslik toetus tuleb Eesti ja Üldkeeleteaduse Instituudist ning Tartu Ülikooli struktuuritoetuse fondist.

#rahvusvaheline
Lutsi muuseum

Lätis peeti kolmandat Lutsi seminari

#rahvusvaheline
Tartu Ülikooli üliõpilased

Sõida tasa üle keelesilla Eestisse

#rahvusvaheline

Sidusuuringute keskuse proto- ja lääne-uurali seminar

14–15. juunil toimub Tartu Ülikooli humanitaarteaduste valdkonnas konverents pealkirjaga "Methodological perspectives on research into Proto-Uralic and West Uralic".