MOPS #3: "Miks üliõpilased ei ole aktiivsed?"

Ürituste sarja MOPS kolmandal kohtumisel arutletakse teemal "Miks üliõpilased ei ole aktiivsed?"

MOPS ehk „Mis on probleem sul?“ on eesti ja üldkeeleteaduse üliõpilasesinduse korraldatav üritus, kus arutletakse erinevatel üliõpilaselu puudutavatel teemadel. Oodatud on nii tudengid, õppejõud kui ka lihtsalt huvilised.

Eesti ja üldkeeleteaduse üliõpilasesindus kommenteerib MOPS #3 teemat "Miks üliõpilased ei ole aktiivsed?" järgmiselt: "Ülikool on lisaks eriala omandamisele suurepärane koht, kus end inimesena arendada, luua mälestusi, eluaegseid suhteid ning palju muud. Meil on hulganisti nii instituudi- ja valdkonnasiseseid kui ka üleülikoolilisi üritusi. Kahjuks avaneb neil üritustel üha enam nukker vaatepilt, kus toolid on tühjad, sest pole üliõpilasi, kes neid täidaksid. Ometigi on need üritused korraldatud just üliõpilastele heas usus ja südamega näiteks ülikoolis kohanemise, oma õpitee leidmise, tutvuste loomise, eriala tundmaõppimise või meelelahutuse jaoks. Kuhu küll on üliõpilased kadunud? Millest tuleneb üliõpilaste vähene aktiivsus üritustel? Miks peaks üldsegi üritustel osalema?"

Arutelu toimub 13. aprillil kell 18.00 Jakobi 2–125 ja samaaegselt ka Zoomis. Zoomi üritusele sisenemiseks kasuta parooli "kohtumine".

Euroopa päeva veebiloeng 7. mail

Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule

Lingvistikaolümpiaad 2024 lõppvoor

Mwangwego kirjast Austraalia ohustatud põliskeelteni – lingvistikaolümpiaadi lõppvoor 2024