Tartu Ülikool

Kuula eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõppekava tutvustavat taskuhäälingut!

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna taskuhäälingus "Mõistuse hääl" tutvustatakse eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõppekava, mis kätkeb endas tervelt seitset eriala.

Keel on universaalne suhtlusvahend, mille kasutamine on nii automaatne, et igapäevaelus me sellele eriti ei mõtlegi. Ometi on keeleteaduses väga palju põnevaid nüansse, mida uurida ja avastada: kuidas tekivad häälikud ning kuidas saab neist kokku teistele inimestele arusaadav kõne? millist keelt rääkisid meie esivanemad ning miks keel aja jooksul muutub? kuidas saab Apple'i kõnetuvastusrakendus Siri aru, mida ma temalt küsin? Kõigile neile küsimustele ning paljule muulegi saad vastuse Tartu Ülikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõppesse õppima tulles.

Vestleme õpingutest programmijuhi Pire Terase, eesti ja üldkeeleteaduse lektori Ann Veismanni, õppekava vilistlase Mariann Proosi ning magistrandi Aleks Käämeriga. Vestlust juhtis humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna kommunikatsioonijuht Sander Mändoja.

Kuula saadet:

Eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõppekaval saab avaldusi esitada 29. juunini 2022.

Tutvu õppekavaga ja kandideeri siin!

Tartu Ülikooli LT tudeng raamatutega

Tartu Ülikooli saab kandideerida veel vaid 29. juunini

28.06.2022
Peahoone lippudega 2022