Pexels

Euroopa Komisjon rahastab keeleteadlaste konsortsiumi

Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut sai Euroopa Komisjonilt meetme Twinning kaudu rahastuse, et alustada rahvusvahelise keeleteaduse metodoloogia arendamise ja õpetamise konsortsiumi MEDAL (Methodological Excellence in Data-Driven Approaches to Linguistics) projekti.

Peale Tartu Ülikooli kuuluvad MEDAL-isse ka tippteadlased partnerasutustest: Birminghami Ülikoolist Ühendkuningriigis ning Max Plancki Psühholingvistika Instituudist ja Nijmegeni Radboudi Ülikoolist Hollandis. MEDAL-i eesmärk on arendada kõigi partnerite, aga eriti noorte keeleteadlaste pädevust keeleteaduslike meetodite vallas. Selleks pakutakse suurepärast võimalust omandada uusi metodoloogilisi teadmisi, sõlmida kontakte ja algatada koostööd teadlastega teistest teadusasutustest.

Igal aastal toimuvad ühes partnerasutuses konverentsid ja töötoad, kus on luubi all üks keeleteaduslik meetod: korpuslingvistika, katselised meetodid, arvutimodelleerimine jne. Tartu Ülikool osaleb konsortsiumis eelkõige oma teadmistega korpuspõhiste keeleuurimismeetodite ning ka laiemalt keeltevaheliste võrdlevate meetodite kohta.

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteadus on maailma 200 parima hulgas