Tartu Ülikool

Kallid vilistlased, TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituut ootab teid vilistlaspäevale!

Tartu Ülikool korraldab 2024. aasta 18. mail oma vilistlastele kokkutuleku, mis kannab pealkirja „Tagasi ülikooli“. Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis kõlavad sel päeval ettekanded ja vesteldakse aruteluringis.

Ettekanded toimuvad peahoones (Ülikooli 18-139). Pärast ettekandeid liigutakse ühiselt Jakobi 2 õppehoonesse eesti ja üldkeeleteaduse instituudi korrusele, kus on ootamas snäkilaud ja algab aruteluring.

Ajakava:
11.30–12.00     kogunemine peahoones
12.00–12.45     professor Birute Klaas-Langi ettekanne “Kuidas vene kool muutub eesti kooliks? Utoopia või tegelikkus?“
Ettekande peab eesti keele võõrkeelena professor Birute Klaas-Lang, kes on nüüd juba aasta aega uurinud Tartu ja Ida-Virumaa venekeelsetes lasteaedades ja koolides vene lastevanemate hoiakuid ja muresid eestikeelsele haridusele üleminekul ning ühtlasi püüdnud koos vanematega leida ka tõstatatud probleemidele lahendusi. Kuidas uurimisprotsessis kogetu põhjal paistab eestikeelse kooli poole liikumine?
12.45–13.00     sirutuspaus
13.00–13.45     teadur Tiit Hennoste ettekanne “Kõnekeelse dialoogi elu (!) ja surm (?)”
Juttu tuleb ennekõike igapäevasest kõnekeelest, suulisest dialoogist ja lisaks nende suhetest netivestluse ja selle keelega.
13.45–14.15     kohvipaus – vilistlasi ootab Jakobi 2 raamatukogu ruumis snäkilaud, kohv ja tee
14.15–15.00     vilistlasi kutsutakse arutlema teemal „Kuhu on keeleteaduse haridus sind viinud?“, modereerib kaasprofessor Pire Teras

Päeva juhib instituudi pikaajaline koordinaator Tiia Margus.
Ettekannete lõpus on aega küsimusteks ja vastusteks.
Raamatukogus (423) on väljapanek viimase paari aasta jooksul ilmunud raamatutest, samuti on võimalus tutvuda uuenduskuuri läbinud soome-ugri raamatukoguga (422).
Slaididel kuvatakse instituudi fotokogudest välja otsitud põnevaid fotosid.

Rohkem infot instituudi vilistlaspäeva kohta leiab Facebookist.

Palun registreeru instituudi vilistlaspäevale siin.

NB Õhtustele Tartu Ülikooli üritustele pääseb piletiga.
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutuleku ametliku kavaga saab tutvuda ülikooli kodulehel ja Facebookis.

Kohtumiseni vilistlaspäeval!

Jakobi 2 õppehoone Toomemäe poolt

Ringkäigud vanas keemiahoones

Tartu Ülikooli vilistlased 2019. aasta kokkutulekul, teklid peas.

Tule vilistlaste kokkutulekule koos sõpradega

Tiit Hennoste

Tiit Hennoste ettekanne