Tartu Ülikooli uudised

Tulemusi: 472
Eesti ja üldkeeleteaduse instituudi doktorant Polina Oskolskaja selgitab, kuidas on eesti keel mõjutanud Eestis elavate venelaste kõnekeelt.
12.09.2022
  • #ühiskonnale
  • uudis
Ilmunud on raamat "Insights into the Baltic and Finnic Languages. Contacts, Comparisons, and Change" (toimetajad Helle Metslang, Miina Norvik ja Andra Kalnača, kirjastus Peter Lang).
07.09.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli teadlastel valmis keeleõpperakendus SayEst, mis võimaldab eesti keele õppijal harjutada täis- ja kaashäälikute hääldust ning annab teadlastele sisendit ka keeleõppe arendamiseks.
05.09.2022
  • #ettevõtlus
  • meist mujal
Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi teadlased on loonud mobiilirakenduse SayEst, mis võimaldab eesti keele õppijal harjutada vokaalide ja konsonantide hääldust.
30.08.2022
  • #ettevõtlus
  • pressiteade
"Kakskeelsus ei ohusta, vaid rikastab", kirjutab eesti ja üldkeeleteaduse instituudi doktorant Mari-Liis Korkus.
30.08.2022
  • #ühiskonnale
  • uudis
Esmaspäeval, 29. augustil kell 10 toimub Tartu Ülikooli peahoone ees 2022/2023. õppeaasta avaaktus ja ülikooliteed alustab 4530 uut üliõpilast. Üliõpilaskonna esimees kutsub üles avaldama meelt.
23.08.2022
  • pressiteade
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna esmakursuslaste infopäev toimub 2. septembril 2022.
22.08.2022
  • #koostöö
  • #valdkonnast
  • uudis
Vabade kunstide professor Reet Aus alustab sügisel kursusega „Kuidas luues maailma parandada“, mille eesmärk on tõsta üliõpilaste keskkonnateadlikkust ja suunata neid jätkusuutlikuma tarbimise suunas.
22.08.2022
  • uudis
Folklorist Oskar Loorits pühendas olulise osa oma teadlasetööst liivi keele ja pärimuse uurimisele, talletades seejuures mahuka folkloorikogu, mida teadlased nii Eestis kui Lätis praegugi kasutavad.
03.08.2022
  • #kultuur
  • uudis
Tartu Ülikooli emeriitdotsendi keeleteadlase Heinike Heinsoo ja Lvivi Ivan Franko ülikooli tudengi Snižana Feodorovitši sulest on peatselt ilmumas esimene ukraina keele baasil loodud eesti keele õpik.
25.07.2022
  • uudis
Palju õnne ja tere tulemast ülikooliperre! Enne, kui hakkad täiel rinnal suve nautima, tee veel üks oluline samm ja kinnita, et tuled ülikooli õppima. Anname sulle selleks mõne soovituse.
12.07.2022
  • uudis
Mikrokraadiprogramm „Keeletoimetamine“ annab tugeva aluse edasiseks tööks tekstidega.
05.07.2022
  • #täiendusõpe
  • uudis
Tartu Ülikooli üldkeeleteaduse teadur Piia Taremaa leidis, et kiiruse väljendamine keeles on kallutatud kiire poole ning aeglasest liikumisest räägitakse vähem.
04.07.2022
  • meist mujal
Anna Edela uuris oma magistritöös eestlaste eesnimekasutust 19. sajandi teisel poolel Lüganuse luteri koguduses.
30.06.2022
  • #kultuur
  • meist mujal
Tartu Ülikooli kõrghariduse esimese ja teise astme õppesse saab kandideerida veel kolmapäeva, 29. juuni südaööni.
28.06.2022
  • pressiteade
Ülikoolide maineuuringust selgus, et eri vanuses elanikud peavad riigi mainekaimaks kõrgkooliks endiselt Tartu Ülikooli. Vastajate hinnangul on Tartu Ülikooli lõpudiplom tööturul enim hinnatud.
27.06.2022
  • pressiteade
Neljapäeval, 16. juunil toimus Lätis Lutsi ajaloomuuseumis kolmas Lutsi seminar.
22.06.2022
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Viimasel ajal võib eesti keele õpetaja eriala magistrantuuris näha aina rohkem töötavaid õpetajaid, kelle kogemustepagas on lai ning kellel võib-olla üks magistrikraad juba taskus.
17.06.2022
  • meist mujal
Eesti keel oma rikkuses ja elujõus ei näita kaugeltki hääbumise märke, leiab eesti ja üldkeeleteaduse instituudi doktorant Axel Jagau.
15.06.2022
  • meist mujal
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond pakub hulgaliselt huvitavaid vabaaineid, mis on avatud kõigile Tartu Ülikooli tudengitele.
14.06.2022