Tartu Ülikooli Kirjastus

Veebis on ilmunud Eesti ja soome-ugri keeleteaduse ajakirja detsembrinumber

Veebis on ilmunud Eesti ja soome-ugri keeleteaduse ajakirja detsembrinumberKui varasemalt on ESUKA/JEFUL avaldanud peamiselt teemanumbreid, siis see on esimene toimetajate Pärtel Lippuse ja Helen Plado käe all valminud üldnumber.

Numbris on 11 artiklit järgnevatel teemadel:

- soome netsessiivkonstruktsioonist argisuhtluses

- karjala verbimorfoloogiast

- eesti palatalisatsioonist

- handi murdejaotusest

- isuri Soikkola murde pronoomenitest

- eesti keelekorraldusest

- eesti pronoomenitest

- karjala isikunimedest

- karjala keele revitaliseerimisest

- mordva käändesemantikast

- karjala kakskeelsusest

Enamik kogumikus ilmunud artiklitest on veebis saadaval olnud juba varem, sest alates juunist hakkas ESUKA/JEFUL avaldama artikleid kohe, kui nad retsenseerimis- ja toimetamisprotseduurid on läbinud. Kui kasutad Twitterit, siis kõige mugavam on ilmuvate artiklitega end kursis hoida, kui jälgid @esukaJeful kanalit.

ESUKA/JEFUL ootab ka teie kaastöid. Kuna avaldamine toimub jooksvalt, siis ei ole üldnumbris artiklite esitamiseks kindlaid tähtaegu: saada käsikiri, kui see on valmis, see saadetakse kohe retsenseerimisele ning artikkel saab avaldatud samuti siis, kui see on valmis! Vaata täpsemalt vormistusjuhendit ajakirja kodulehel.

Rodolfo Basile kaitseb doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”

24. mail kell 14.15 kaitseb Rodolfo Basile doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”.
täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteadus on maailma 200 parima hulgas

Jakobi 2 õppehoone

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond hoiab kõrget kohta rahvusvahelises edetabelis