Andero Kalju

Uuring: kõnetempo sõltub vanusest, soost ja vestluspartnerist

TÜ keeleteadlased uurisid projektis "Suuline eesti keel arvudes" eestlaste kõnetempot ja leidsid, et eestlased räägivad pigem kiiresti, kuid palju sõltub kõnesituatsioonist ja vestluspartnerist.

Uurimuse esmased tulemused näitavad, et kõige kiiremini räägitakse teismeeas. Vanemaks saades meestel kõnetempo üldiselt langeb, kuid naistel mitte. Kõnetempot sobitatakse ka vestluskaaslase omaga, eriti kui omavahel kõnelevad vastassugupooled.

Projekti "Suuline eesti keel arvudes" töörühma kuuluvad eesti foneetika kaasprofessor Pärtel Lippus, eesti keele teadur Maarja-Liisa Pilvik, psühholingvistika teadur Kaidi Lõo, foneetika teadur Anton Malmi ja tänapäeva eesti keele professor Liina Lindström.

Loe projekti esmastest tulemustest lähemalt Novaatorist.

täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteadus on maailma 200 parima hulgas

Jakobi 2 õppehoone

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond hoiab kõrget kohta rahvusvahelises edetabelis