Enel Põld

Axel Jagau: eesti keel on suurkeel

Eesti keel oma rikkuses ja elujõus ei näita kaugeltki hääbumise märke, leiab eesti ja üldkeeleteaduse instituudi doktorant Axel Jagau. Sageli tuntakse muret noortekeeles laialt levinud inglise keele pärast, kuid Jagau näeb seda hoopis kui märki keele rikkusest, ning toob võrdluseks slängi, mida noored kasutavad selleks, et täiskasvanutest eristuda, ning millest hilisemas eas välja kasvatakse. Axel Jagau leiab, et hoopis reaalsem oht keele kestlikkusele on kõrghariduse liigne ingliskeelseks muutumine. Seetõttu julgustab ta ka teisi teadlasi oma doktoritöid eesti keeles kirjutama.

Loe Axel Jagau arvamuslugu ERR-ist.

Susanne Schötz (Lund): Cat–human communication: Reports from the Meowsic-project

4. oktoobril peab Susanne Schötz Lundi Ülikoolist ettekande pealkirjaga "Cat–human communication: Reports from the Meowsic-project"
21.09.2022
Foneetikalabor

Dr Raymond Bertram viib Tartus läbi silmaseire töötoa

21.09.2022

Piibi-Kai Kivik (Indiana): "'Conversation-for-learning' ja teised vähestruktureeritud õpikontekstid"

27. septembril 2022 kell 16.00 peab Piibi-Kai Kivik Indiana Ülikoolist Bloomingtonis loengu teemal 'Conversation-for-learning' ja teised vähestruktureeritud õpikontekstid.
15.09.2022